Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kamu hívás? Ez mi lehetett???...

Kamu hívás? Ez mi lehetett??? Átverés?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt vártam egy hívást (adásvétellel kapcsolatban, nincs meg az illető száma) és pont abban az időintervallumban hívtak egy privát számról. Azt gondoltam, hogy biztos az "üzletfelem" az, ezért felvettem. Beleszóltam, pár másodpercig csönd, aztán megszólalt a hívó (nő?), hogy az XY ízület- és tartásjavító mittudoménmi termékről szeretne beszélni, van e pár percem. Hirtelen meglepetésemben csak rávágtam, hogy k**vára nincs, erre megint csönd, gyorsan letettem. De gyanús volt, egyrészt mert privátról hívott, másrészt mert a telemarketingesek nem szoktak hétvégén dolgozni, harmadrészt, mert először bele sem szólt, de főleg azért, mert olyan volt a hangja, mintha valami böszme pasi próbált volna meg női hangon beszélni...

Az biztos, hogy nem az keresett, akivel megbeszéltem, neki semmi oka nem lett volna szórakozni.

Szerintetek mégis mi volt ez? Lehet valami baj belőle, hogy felvettem?


Köszönöm a válaszokat.



2021. jan. 30. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű csalás, nincs miért aggódnod, jól tetted, hogy letetted.
2021. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fsms ***** válasza:
100%
Nem lehet baj. Valószínűleg kamu terméket akartak horror pénzért eladni. Engem már kerestek szombaton ebédidőben telemarketingosok. Hát nem volt hosszú beszélgetés. Az is valami egészségügyi baromság volt.
2021. jan. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Céges mobilt használok sokszor napi 10-20 alkalommal keresnek. Heti nagyságrendben kapok kamu és marketing hívást, leteszem és semmi gond.
2021. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Milyen baj lenne belőle mégis? Valami telemarketinges hívott, és igen, sok helyen dolgoznak hétvégén is. Ha ez egy kedd délután történik, akkor normális, ha viszont szombat délelőtt, akkor mindjárt gyanús? Hívtak engem már vasárnap délben is.
2021. jan. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!