Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux telepítése intel rapid...

Linux telepítése intel rapid ellenére?

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy a gépemen rajta van az intel rst, legalábbis az ubuntu érzékeli és emiatt nem lehet felrakni. Amit ki dob segédletet nem sokat ér. Mert azokat a beállításokat nem lehet a gépen megcsinálni. Egyszerűen nincs olyan menü, még más néven sem. Szóval ez így bizony probléma, mert akkor az hogy a biosban is kijavítom amit kell az nem játszik. A gépen windowson amit kellett azt "beállítottam", de azok voltak az alapértékek is. Nincs rajta az az inteles program se igazából, de valami mégis lehet, ha egyszer érzékeli és nem települ emiatt.

Esetleg valami megoldás??

Pl olyan Linux rendszer aminek ez nem okoz gondot??


(Laptopról lenne szó, windows mellé raknám a linuxot)


2021. febr. 4. 14:50
 1/2 jokyman15 ***** válasza:
Mielőtt még tanácsot adnék, a Windows-nak a lemezkezelőjében beállítottad, hogy legyen szabadon felhasználható tárhely? Kb annyi hogy valszeg most egy meghajtód van ami bírtokolja az összes helyet. Ebből csípj le 50-100Gb-t. Utána az ubuntut erre a szabad helyre telepíted.
2021. febr. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez szép és jó amit leírsz. De ha az egész merevlemezt akarnám formázni és újrarakni az ubuntuval, akkor se tehetném meg, mert nem jutok el a lemez kezelés részig a telepítőnél. Kb mikor megvan a nyelvi beállítás utána megy hibára az egész mert érzékeli az intel rst-t. Persze választottam le neki külön egy 250gigás szabad helyet, hogy oda nyugodtan tudjam telepíteni anélkül, hogy bármi kellemetlenséget okozna, vagy fejtörést mikor a particiós táblát nézem.



Menet közben meg is oldottam már a problémát. Ugye amit kiírt az ubuntu telepítő annak nem sok haszna volt, mert a biosban nem volt olyan beállításom, ami kellett volna. Másik fórumon találtam meg, hogy a bios main menüjében ctrl+s re adja be a rejtett beállításokat. Ott lehetett átállítani amit az ubuntu javasolt. De ugye meglévő windows mellett a windows regisztrációs adatbázisában is van amit át kellene írni hozzá, hogy ne omoljon össze a rendszer. Azt is megtettem, csak akkor is kapta a kékhalált. Másik fórumon írta az egyik hozzáértő, hogy cmd-ben hogy lehet csökkentett módra kapcsolni, majd utána kell átállítani a biost. Csökkentett módban be jön a windows, majd utána ki lehet kapcsolni és működni fog minden. Ezt is kipróbaltam és be is vált a dolog.

Már akartam is volna ezt leírni, hogy ha megint valaki találkozna ezzel a hibával, akkor itt egy újabb megoldás. Mert rengeteg oldal foglalkozik a témával. Még az ubuntu "segítsége" is túlbonyolítja. Ott még a hiba jelentőnél írta hogy cmd vel mit kell ügyeskedni, hogy jó legyen minden. De nekem fel se jött az az ablak se. Ez a csökkentett módos dolog meg 5 perc alatt megoldotta.

2021. febr. 7. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!