Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Elállítódott az alapértelmezet...

Elállítódott az alapértelmezett betűtípus a Windowsban, hogyan tudnám orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolultabb a dolog. Nem tudom mi miatt, de elállítótdott az alapértelmezett betűtípus. Az alábbi oldalon található lehetőséget (betűtípusok újratelepítése) megcsináltam, újraindítás után sem történt változás.


A betűtípus nem mindenhol változott meg, a Tálcán, a Start menüben és a Gépházban továbbra is normál a megjelenítés.

Azonban a Fájlkezelőben megváltozott, valamint kiterjed honlapokra, dokumentumokra, (pl. Wordben hiába Calibri van beállítva, teljesen máshogy jelenik meg a szöveg.) Feltételezésem, hogy a betűtípusok is rendben vannak, csak valamilyen oknál fogva a Wordhoz hasonlóan máshogy jelennek meg.

Csatolok képeket, hogy jobban érthető legyen a helyzetem.


A fentebb említett oldal: [link]

Képek:

A start menü és a tálca megjelenítése rendben van: [link]


A Fájlkezelőben megváltozott (látható a különbség a tálcával összehasonlítva): [link]


Honlapokra is kiterjed (a Telexet megnyitva és ezzel összehasonlítva látható a különbség): [link]


Wordben:

[link]



Nagyon szépen megköszönném annak, aki tud ebben segíteni és rávezet a megoldásra!



#Windows #visszaállítás #betűtípus #Windows font #betűtípus megváltozott #windows default fonts
2021. febr. 13. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Nincs semmi gáz, csak a ClearType-ot kell bekapcsolnod (keresőbe bepötyögöd és kiadja).
2021. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, ez valóban megoldotta a problémát! Mégegyszer köszönöm!
2021. febr. 13. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!