Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Messenger, WhatsApp,Telegram...

Messenger, WhatsApp,Telegram sötét oldala?

Figyelt kérdés
Elég népszerűek ezek a csevegő szolgáltatások. Mindegyikben lehet privát szobákat létrehozni, amiket állítólag csak a szobában lévők látnak. Engem is hívtak, illetve tették már be ilyen szobákba, amikben nem éppen legális dolgok voltak (cp). Ezek tényleg ennyire titkosak, hogy a Messenger és a WhatsApp, Telegram sem látja? Vagy miért nem kapcsoljak le ezen szobákat?

2021. febr. 17. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Dehogy titkosak. A messengert és a Whatsappot is folyamatosan monitorozza egy figyelőalgoritmus és ha olyan tartalom megy benne akkor jelent is fel a rendőrségen...


Elég sokat lekapcsolnak ezek közül,legalábbis Nyugat-Európában. A magyar rendőrök nem tudom mennyire ugranak a dologra.

2021. febr. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Joell ***** válasza:
Igy van...Algoritmusok alapján sok mindent figyelnek...Nem kell paranoiásnak se lenni de nem véletlenül mondják.A rizikos témát csak személyesen.:D
2021. febr. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam.

2021. febr. 17. 18:55
 4/8 anonim ***** válasza:
A beszélgetéseket lehet nem, de az elhangzott szavakat és kulcsszavakat már simán gyűjtheti. És amúgy meg van olyan végpontok közötti titkosítás, amit csak te láthatsz, meg akivel beszélsz, meg az NSA :D
2021. febr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Algoritmus nem fog rendőrségen feljelenteni, ez kb f*szság úgy ahogy van. Az algoritmus ha gyanús dolgot észlel valószínűleg tílt az adott platformról x időre és az erre felvett "munkásoknak" küldi el az általa "veszélyesnek" titulált tartalmat. Valahogy így működik ez, a fejlesztők/felügyelők/karbantartók (vagy bárki is legyen az) dolga a szükséges jogi lépések megtétele.

Szóval egy robot nem fog feljelenteni semmilyen hivatalos szervnél csak mert pl 2ujjat egy meztelen 18 év alattinak lát közbe meg nem is az :)

2021. febr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: nyilván én sem úgy gondoltam, hogy a figyelőalgoritmus ír egy feljelentést, aláírja majd beadja a területileg illetékes rendőrségnek..


A tavaly nyári "Csá Jázmin"-os videó továbbküldése miatt néhány ezer 3 napos tiltás mellett kimentek rendőrségi feljelentések is. A facebook kiadott hozzá mindent: screenshotokat, dátum idő, ki küldte tovább, kinek, milyen eszközről, milyen IPről a szolgáltató pedig kiadta hozzá a cellainfót a rendőrségnek!


Egyik ismerősöm érintett volt, csak innen tudom ilyen részletesen. Hát ő nem a vigyorgós szmálylikat küldte amikor vizsgálatra lefoglalták az iPhone 12Prot :D


Igaz ez német nyelvterületen történt, ott ezt komolyan veszik és ott a facebook is komolyan lép fel - nyilván a saját védelme érdekében. Hogy Magyarországon mennyire ugrik erre a facebook azt passzolom, de ezek után nem lepődnék meg rajta ha itthon is kiadnák az infókat. Mondjuk ha fogynak a pedók az nem gáz :D

2021. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Aztarohaaadt! Abból a videóból ilyen dolgok... Sose gondoltam volna, ma is olvastam valami érdekeset legalább :DD

2021. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ő sem, amikor hirtelen felindulásból továbbküldte 10+ embernek. Ezt már mindjárt nem csak birtoklásnak hanem terjesztésnek vették :D


Megúszta, mert semmi ilyen tartalom nem volt a telefonjában így megszántették az eljárást és visszakapta a telefonját úgy 3 hét után.


Akkor ásta bele magát ebbe a srác, mert a lefoglalásnál befosatták a rendőrök egy kicsit, talált egy csomó cikket ahol a kérdésben szereplőhöz hasonló whatapp csoportokat számoltak fel a rendőrök és a whatsappal az a gond hogy alapesetben minden fogadott médiát ment a telefonra. Ha egy ilyen 100-150 fős csoportba bedobtak pár száz képet akkor rábsztál - kivéve ha te vagy a nagykövet... :D

2021. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!