Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Utángyártott laptop töltő?

Utángyártott laptop töltő?

Figyelt kérdés

Van egy Asus laptopon, nem mai darab, majdnem 7 éves. A töltője nemrégiben elromlott, megtört a kábel, ezért vettem hozzá egy utángyártott töltőt (nem univerzálisat). Működik is, viszont a gépem most sokkal gyorsabban merül, igaz a töltési idő is csökkent, alig húsz perc alatt 100%ra feltolja az aksit. Plusz már nem "figyelmeztet" a laptop, ha alacsony %-on van, hanem csak kikapcsol egyik percről a másikra. Esetleg átbasztak a töltővel, vagy a laptopommal van baj?

A töltőcsere előtt se volt hosszú az üzemidő,max 1 óra de nem kapcsolt ki egyik percről a másikra alacsony %nál.



2021. febr. 19. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerinem inkább az akku döglött meg, nem a töltő
2021. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, en is erre tippeltem, csak gyanús volt hogy pont a töltő cseréje utan kezdett el igy szarakodni :/
2021. febr. 19. 22:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az 1. válaszoló


"Plusz már nem "figyelmeztet" a laptop, ha alacsony %-on van, hanem csak kikapcsol egyik percről a másikra." Ilyen már nekem is volt. Tipikus esete ez annak, amikor az akksi megadja magát és az utolsókat rúgja. A saját feszültségét sem érzékeli már jól, ezért nem figyelmeztet a gép, hanem csak leáll..


Ha 7 éves a gép és gyári akksi van még benne, akkor az teljesen reális és érthető. 4 év után már sűrűn meg szoktak dögleni a telefonok - laptopok akksijai általában, 7 év az szép idő.

2021. febr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már nem a gyári van benne, 2019 decemberében lett cserélve, úgy látszik az utángyártott eddig bírta. :D
2021. febr. 20. 00:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Viszont feltételezem így, hogy hét éves a gép, illetve Asus laptop, amiknek nagyon sokszor van alaplaphibájuk (tudom most meg fogom kapni másoktól, hogy "Nekem is Asus laptopom van, már X éve és bírja, nem tudom miről beszélsz..) szerintem ne is fontolgasd az akksi cseréjét. Nyilvánvalóan már egy nagyon durván elavult technika.


Elvileg épp most a hétvégén fogom eladni a szintén 7 éves, illetve majdnem 7 éves, 2014 októberében 450 ezer Ft-ért vett Acer gaming laptopom.. Abba egyszer cseréltem akksit úgy 4 éves korában.. bírta még, csak nekem kevés volt az a fél-1 órás üzemidő amit akkorára bírt, így lecseréltem... Most kb ennek az árnak a feléért lehet venni újonnan nagyobb teljesítményű laptopot úgy, hogy van rá újabb 2+3 év gari, attól függően, hogy milyet veszel.

2021. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, sajnos vannak selejtes akksik.. sajnálom, hogy lényegében feleslegesen vettél egy újat =/
2021. febr. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5


"Most kb ennek az árnak a feléért lehet venni újonnan nagyobb teljesítményű laptopot"


Azt tedd hozzá, hogy manapság a notebookok annyiba kerülnek amennyit egyáltalán nem érnek. Azért kicsit meredek, hogy 200.000 Ft alatt jóformán nem kapni notebookot. Mármint olyat amit meg is éri megvenni és az átlag user számára megfelelő lehet.


Amúgy abban az esetben, ha szeretnéd használni akkumulátorról és még nem tervezel új gépet vásárolni nyugodtan cseréld le. Bármelyik számítástechnikai szaküzlet vagy te magad be tudod szerezni az internetről és 8-15 ezer forint körül még meg is érheti.


A töltőnek valószínűleg semmi baja.

2021. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azt tedd hozzá, hogy manapság a notebookok annyiba kerülnek amennyit egyáltalán nem érnek. Azért kicsit meredek, hogy 200.000 Ft alatt jóformán nem kapni notebookot. Mármint olyat amit meg is éri megvenni és az átlag user számára megfelelő lehet."


Sajnos ezzel ezzel kell értsek. Pofátlan árakon van most minden, szerintem azért, mert a kínai kriptobányászok már a laptopokat is felvásáráolják bányászásra.. egész bányász szerverparkokat hoznak létre úgy, hogy "kacsacsőr" formájúra hajtják a laptopot és kacsacsőrrel lefelé rakosgatnak ki belőlük sorokat.. így a hűtésük is jobban megvan oldva, mintha egymásra pakolgatnák őket..


Ezt a bitcoin őrületet kellene már megszűntetni szerintem, mert jóval több ember szív miatta nagyon, mint amennyinek haszna van belőle.

2021. febr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8


Az egy elég idióta cikk volt ami tele volt számítási hibával. Alapvetően a notebook piaccal már több mint fél éve problémák vannak és ezt a hatalmas túlkereslet okozza. Amint benyomták a home officet és a digitális oktatást egyből boldog boldogtalannak kellett a notebook. (Bár nem értem, miért a notebook iránt nőt meg ennyire a kereslet, mert az asztali pc ugyan úgy ellátja a funkciót.) De igazából lényegében azaz oka, hogy körülbelül a digitális oktatás elején háromszoros kereslet volt a notebookra karácsonyhoz képest. Ez nyilvánvalóan készlet hiányhoz vezetett. A covid miatt nem ment annyira a gyártás, késtek a gyártók, a szállítmányozók stb.. és ez vezetett odáig, hogy lassan egy 8GB/11Gen i3/256SSD/15,6" alap notebook 250 ezer forint.

2021. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amikor vettem most az új laptopot, akkot az eladó az acershopba mondta, hogy most a távoktatás miatt heti heti 20-30 laptop simán elmegy és rájuk szabadultak a tanárok főleg.


De most akkor a bitcoin bányászat nem járul hozzá a laptop dráguláshoz, vagy nem annyira, mint amennyire a távoktatás globálisan?

2021. febr. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!