Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha informatikai fő sulira...

Ha informatikai fő sulira megyek mennyiböl vehetek egy ehhez alkalmas laptopot?

Figyelt kérdés
2021. febr. 25. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is oda készülök, volt pár laptopom is, illetve 5. éve tanulok programozást (érettségiztem is belőle).

Lényeg igazából annyi, hogy legalább egy i3-as proci (ha türelmes vagy celeron vagy pentium is megteszi), ssd, illetve ha windows 10, akkor 8gb ram.

Ezen kívül kell e fém ház, billentyűzet világítás, stb. az te dolgod. Meg ha videó kártya játékhoz. Egyébként akár 50-ért is találhatsz, de inkább 80-ért használtan. Újonnan 130 alá nem adnék.

2021. febr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tehát akkor egy 200k-s notebook megteszi ssd-vel?

Más egyéb fontos dolog nincs vagy tényleg elég ennyi?

2021. febr. 25. 22:17
 3/3 anonim válasza:

#1-el többnyire egyetértek, de azzal kiegészíteném, hogy az üzleti notebookok nagyon jók tudnak lenni.

Én az I5-ös Dell-eket szeretem, igaz azokban ritka az erős videokártya, illetve ha van, akkor nem 50-70eFt.

Boltban kapsz rá garanciát is. A családban már 4-et vettünk, évek óta mennek, a sajátomat NEt-re, programozásra,FreeCAD-re, AI tanulásra használom. Az eredeti 512-es hdd-t áttettem a DVD helyére, és raktam bele 512-es SSD-t. Mai játékokhoz nem jó, de tanuláshoz szerintem nem kell több.


Egy bolti új 120-130eFt-os gépnél szerintem jobb választás lehet, egyszerűen más minőség.


Az I3 alatti Celeronokat és egyébeket sajnos egyáltalán nem tudom ajánlani. Használtban I5 alatt nem vennék, újban lehet talán I3 is, mert az lehet olyan jó, mint egy régebbi I5.

2021. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!