Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a Windows...

Miért csinálja ezt a Windows Media Player?

Figyelt kérdés

Több probléma is akad vele. Pl. ha egy zenei mappában nem csak mp3, hanem WMA fájl is van, akkor ezeket csak nagyon hosszú várakozás után játssza le ("Média váltása..." felirat jelenik meg közben). Ha egy zenei mappát lejátszok, az elején gyakran lefagy kb. 1 percre a WMP felülete és bár közben a zene megy tovább, de a vezérlők nem reagálnak semmire. Azonban a legidegesítőbb a következő:

Akár mp3 zenéket játszok le, akár mp4 videókat, hiába írom be a mappában a fájlnevet pontosan, kínosan ügyelve a részletekre, a WMP jobb oldali listájában mégis sok fájl az eredeti nevén jelenik meg (amely sokszor pontatlan, vagy csak egyszerűen egy baromi hosszú számsor). Amikor egy zenei album számainál a számok sorszámát is megadom a fájlnévben, a WMP bár eszerint játssza le, de egyes számoknál egyszerűen nem jeleníti meg a sorszámot. Az is előfordult, hogy egy sorszám és a szám címe közt véletlenül 2 karaktert hagytam ki, amelyet persze azonnal kijavítottam, de a WMP azóta is 2 karakter kihagyással jeleníti meg, amely így kilóg a sorból. Ezzel kapcsolatban van egy zavaros "sztorim":

Szeretem a Depeche Mode-ot és a minap rákerestem B-Sides & Instrumentals 81-98 című válogatás-albumukra, de csak egyenként (számonként) találtam rá a YouTube Music-on. Elkezdtem sorban konvertálni, a sorszámot is megadva a fájlnévben, de aztán rájöttem, hogy nem kell az összes szám (35), mert egy részét nem ismerem és nem is tetszik. Ráadásul olyanokat is tettem hozzá, amelyek viszont nincsenek rajta az albumon. Szóval így a sorszámokat nem volt értelme megtartani, ezért töröltem őket a fájlok nevéből. Igen ám, de ez a "drága" WMP csak a számok kb. felénél törölte a sorszámot, a többinél nem. Ez eléggé zavaró volt, így újra feltüntettem a sorszámokat, ekkor viszont néhányat sorszám nélkül hagyott. Tudom, hogy apróságnak tűnik, de engem iszonyúan idegesít. Miért nem képes ez a szerencsétlen WMP megjegyezni azokat a fájlnév változtatásokat, amelyeket a mappában elvégzek? (Ráadásul mikor elindítom, 1-2 másodpercig jól jelenik, meg, aztán visszaugrik a rosszra.) Mi a teendő? Hogyan lehetne elérni, hogy mindent pontosan jelenítsen meg, úgy ahogy a mappában is szerepel?



2021. márc. 9. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ekkora zavaros litániára milyen választ vársz? Túlbonyolitod a dolgokat!

Ezt a Playert a Windowsba beintegrálva kaptad, ami valószinű a 11-es. A legujabb verzio a 12-es. Ellenőrizd le a gépeden lévőt és ha nem 12-es, akkor frissitsél arra.

[link]

De megjegyzem, hiába a MS saját terméke, eddig nem tudta versenyképessé tenni a VLC Média PLayerrel vagy éppen a GOM PLayerrel. Helyedben az egyiket letölteném és alapértelmezetté tenném. És meg van oldva minden, ezekkel még feliratokat is helyezhetsz videokra.

2021. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!