Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen laptopot vegyek? Mik...

Milyen laptopot vegyek? Mik azok a paraméterek, amikre figyelni kell mindenképpen?

Figyelt kérdés

Nekem nincsenek nagy igényeim, de a gyereknek igen. Kompromisszumképes a helyzet mindenesetre.


Az én igényem egy sima netezős-dolgozós gép, amin az alap dolgok elmennek. Online értekezletek mellett ami fontos, hogy szövegszerkesztő kell, tehát a monitor és a billentyűzet mérete is kényelmes, normális legyen.


Tudom, hogy teljesen más (ár)kategória egy gamer gép. NEM akarok ilyet, nem szánok rá annyi pénzt, a gyerek is kicsi még ehhez, de azért mindig vannak "menő" játékok, amikből ciki kimaradni. Nos, én NEM szeretném, ha fortnite-n lógna, de azért ha nem nagy az árkülönbség, meggyőzhető vagyok, hogy rajta legyen. Amúgy leginkább a WoT érdekli, annak a gépigényét mindenképpen ki kellene elégítenie (ezen felül minecraft tableten van, és Heroes 3-t nyomja... nyomjuk... de ugye annak nincsenek különösebb igényei)


Szóval kérlek segítsetek, akár konkrét ajánlással, vagy azzal, hogy mi az, aminek minimum benne kell lennie, minimum tudnia kell.

(Asztali gép felújítása is egy jövőbeni projekt, inkább abból szeretnék "játszós" gépet csinálni)



2021. márc. 31. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Processzor, memória, grafikus vezérlő. Irodai munkához lényegében egy 10 éves gép is elég, a játékok viszont zabálják az erőforrást. Ha bármilyen játék felmerül, ami a passziánsznál látványosabb, kötelező a dedikált grafikus vezérlő, azaz videokártya. De én is azt mondom, inkább az asztali gépen játsszatok, mert egy notebook nem arra való.
2021. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel mobil eszközei vannak a gyereknek, mindenképpen az a cél, hogy az asztali gép vigye ezt a szerepet. Viszont ahhoz sem nyúltunk már vagy 6-7 éve (win 7 van rajta még, az xp végnapjaiban lett kb felújítva), szóval az is simán elvinne egy raklap pénzt... de most fontosabb volna egy viszonylag olcsó, de azért nem lebutított, jól használható laptop, hiszen megesik néha, hogy egyszerre kell otthon dolgozni/tanulni.
2021. márc. 31. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Bármelyik 4-5000 szériás (és 3700U) AMD procis gép jó.

Intelnolgalon a G7-eseket ajánlom, vagy legyen benne egy MX### dedikált videokártya legalább. Procinak 4 magos, 1035G#, 1135G7, 10210U


Egyebek: SSD, 8-16GB RAM, FHD kijelző.


Megnézem, hogy van-e még a múltkori...

2021. márc. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már nincs

Újban ez a legolcsóbb ajánlható

[link]


Ez alatt használtak vannak csak. Ha olcsóbban kell, akkor mondj árkeretet!

2021. márc. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
huhh, hát olyan 160 körülben gondolkodtam első körben, de ez azt hiszem, így már teljesen jó kiindulási alap. Köszi :)
2021. márc. 31. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Intel oldalon*
2021. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogy lásd, mennyire értek hozzá, tegnap ezt nézegettem... de csak azért, mert ezüst :D

[link]

2021. márc. 31. 13:48
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Eh a kijelzőcserésre rá lehet számolni szerintem +40-60 ezret

[link]

De hardveresen rendben van, erős gpu van benne, szóval cserével is megéri.

2021. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!