Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért lassul be a Facebook,...

Miért lassul be a Facebook, ha sok képet lapozok át egy adott fiókban?

Figyelt kérdés

Vannak olyan fiókok, amikben száz számra vannak fényképek. Ha nekilátok nézegetni, egy idő után nagyon belassul és később szinte nem is lehet görgetni az oldalt.

A gépemben van elég memória (16GB)

Próbáltam a böngésző gyorsítótárát is időnként törölni, de az nem segít.

Mi lehet a gond?



2021. ápr. 10. 12:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert az egész facebook egy hibákkal teli fos.


Telefonon is, azzal, hogy csupán lefelé görgeted, egy ido2után eléri akár a 3 giga RAM-ot (egy 4GB RAM-os készüléken)


Számítógépen ugyanez a helyzet, amikor még volt facem (lassan 3 éve nincs) 24 GB RAM-ból megevett 13-at!!!

2021. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a géped, ez azért van, mert a facebook egy történelmi léptékű fos. Normális oldalaknál a lazy loading úgy van megoldva, hogy ha legörgetsz az oldal feléig, háromnegyedéig, akkor elkezdi beölteni az új tartalmat. A facebook pedig azt csinálja, hogy csak akkor kezdi el letölteni az új képeket, ha legörgettél a legutolsó fotó legutolsó pixeléig, meg még utána a 10 pixeles margint is átgörgeted...

És érdekes, hogy csak bizonyos fiókok egyes partnereinél csinálja azt, hogy régebbi képeket nem tölti be.

Nekem van erre egy elméletem, persze igazolni nem tudom, de azt gondolom, hogy a régi fotókat archív szervereken tárolja tömörítve, és csak akkor tömöríti ki őket, feltétlenül kell.

Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy rákattintok a legutolsó képre, és akkor a kis négyzetes alsó soros nézetben görgetek tovább.

Régebben volt egy normális méretekkel megáldott áttekintő rácsnézet, de azt megszüntették, van helyette ez a kicsi vacak...

2021. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!