Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cider borult a laptopomra,...

Cider borult a laptopomra, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ráborult a laptopomra egy fél üveg cider, eddig semmi baja, csak pár billentyű beragad egy kicsit, ha benyomom. Azt olvastam, hosszútávon komolyabb baja is lehet akár, viszont nem akarok pénzt kiadni azért, hogy átnézzék és nem tudnak vele semmit sem kezdeni. Mit javasoltok? Valamint, ha lenne garanciám, ilyenért kicserélnék?

2021. ápr. 15. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Bonts egy másik üveggel. Mitől lenne garanciális probléma az, hogy folyadékot öntöttél bele? Egyébként ha értesz hozzá, akkor szedd szét és pucold ki, ha nem, akkor vidd el szakemberhez.
2021. ápr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Ilyenre nincs garancia

És nem feleslegesen néznék át, tuti találnának valami hibát.

Az más kérdés, hogy javítani nem nagyon lehet a laptopok legtöbb alkatrészét csak cserélni.

A Cider pedig a továbbiakban is gondot fog okozni, mert az alkatrészeket korrodálja. Majd néhány hét múlva elkezd tönkremennie ez meg az a gépben.


Javaslom minden fontos adatod mentéséről mielőbb gondoskodj!


Legközelebb meg majd talán ne a laptopo felett igyál.

(mielőtt megkapom hogy milyen okos vagyok: én Soproni sört borítottam rá a laptopra kb 10 éve.... akkor 25 ezerbe került a bill csere. A touchpad gombjai azóta is ragadnak :D)

2021. ápr. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Vidd el szerelőhöz, hogy szárítsa ki teljesen és távolítsa el a maradékot.
2021. ápr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Valamint, ha lenne garanciám, ilyenért kicserélnék?"

A garancia nem arról szól, hogy ha bármi baromságot csinálsz a géppel, akkor ingyen megcsinálják. A garancia lényege az, hogy garantálják, hogy a vásárolt eszköz gyárilag működőképes. Akkor van lehetőséged érvényesíteni a garanciát, ha a hiba a gyártás során keletkezett. Erre vállal garanciát a gyártó, és nem arra, ha megkínálod almaborral a notit.

2021. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem tudom, hogy ki az az aluliskolázott kisfütyijű debil, aki #3 válaszát lepontozta. Ilyen esetben a legbölcsebb, amit tehet az ember (ha ő maga nem ért hozzá), hogy elviszi egy szakemberhez, aki rendesen kitakarítja, és kijavítja az esetleges károsodásokat. Na, meg ha folyadék burult rá, akkor alapvető, hogy áramtalanítani kell a gépet, egy esetleges rövidzár komoly károkat képes okozni. Értem én, hogy nem akarsz pénzt kiadni, de akkor viszont ne csodálkozz, ha esetleg így idővel több károd keletkezik, mint amennyit most kiadtál volna.
2021. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!