Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Lenovo laptopom nem kapcsol...

A Lenovo laptopom nem kapcsol ki, hiába a leállításra kattintok. Mi a gond?

Figyelt kérdés

Ma 2x jártam így vele. Rákattintok, hogy leállítás. A képernyő kikapcsolt, viszont a billentyűzet világított tovább és zúgott.

Ugye nem romlott el? Tavaly ősszel vettem, és csak e-maileket, híreket szoktam nézni rajta, illetve online nyelvórám van, néha játszok netes játékokat.

Nem töltök le soha semmit.


2021. ápr. 15. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem frissített valamit esetleg?
2021. ápr. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Első körben én is a frissítésre gondolok, de akkor látszana a képernyőn, hogy mit csinál.


Bekapcs gombot nyomd 5 másodpercig folyamatosan. Akkor majd kikapcsol. Ez elég kőkorszaki módszer, de kikapcsol.


Vírusok ellen csak a rendszeres mentés véd meg.


Driver gond is lehet, vagy programozási hiba.

BIOS frissítésre érdemes rákeresni.

Windows frissítéseket nem kell erőszakolni, azt a rendszer magától rakja fel.

2021. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Volt frissítés korábban, de utána nem volt gond. Ma jött elő ez. :(

Az a baj nem értek hozzá. Már inkább bekapcsolni sem merem.


Köszi a tippet. A bekapcsológomb hosszú nyomásával sikerült kikapcsolnom. Csak gondolom nem jó, ha ez rendszeres lesz.

2021. ápr. 15. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, hogy gyakran így kikapcsolni nem túl jó, de azért van benne ez a lehetőség, hogy használni lehessen, ha szükség van rá. Egy fokkal jobb, mint az áramtalanítás, mert küld szignálokat a gépnek.


Régi HDD-nek lehet baja belőle, SSD-s gépeknek nem igazán. Ha egyszer-egyszer lefagy, akkor ez a megoldás. Ha gyakran ezt csinálja, akkor valakivel nézesd meg, aki ért hozzá. Havi 1-2 alkalommal a winyó gépeknek sem lesz baja ettől.


Ha a rendszer frissít, akkor ilyet nem jó csinálni, mert összezavarhatja, hogy milyen frissítés ment már fel és mi van hátra.


BIOS frissítés közben meg eszedbe ne jusson ilyet csinálni :)

De azért azt tudni fogod, ha BIOS frissül, mert akkor ezt ki is írja, hogy ki ne kapcsold.

2021. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Frissítés közben nem szoktam kikapcsolni. Olyankor írja is, hogy nem szabad ilyet csinálni.


Látom te nagyon otthon vagy a témában :) Jó hogy ilyen emberek is vannak itt!!


Még lenne egy kérdésem,hátha tudod rá a választ. Mi a jobb a laptopnak? Ha minden bekapcsoláskor a töltőre rakom és csak akkor húzom ki,ha kikapcsolom? Vagy ha hagyom lemerülni, és utána rakom töltőre?

2021. ápr. 15. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:

1: vannak nálam sokkal okosabbak is itt :)


2: Az akksi kezelés és töltés számomra egy vallási kérdés. Nem tudok benne szakmailag állást foglalni, mert nem ezzel foglalkozom.

Röviden:

- én bedugva használom,

- ha odébb viszem, leveszem a töltőről,

- ha visszamegyek, vagy kezd merülni, felrakom töltőre

- Soha nem merítem le teljesen.

- A gyártó ajánlja, hogy kikapcsolt állapotban ne hagyjam töltőn. Na ezt nem mindig tartom be. Főleg, ha lemerült a laptop és ki akarom kapcsolni.


- A teljes lemerítés már régóta nem szükséges ahhoz, hogy az akksi élettartama optimalizálódjon. Ez még az ősi, NiCad akksiknál volt lényeges. Zselés és NiMH aksik esetén nem tesz jót a teljes lemerítés.

- Tesla hozzáállása, hogy a 85%-nál több gyors töltés sem tesz jót, ezért lehet beállítani, hogy 85%, vagy 90% lassú töltésre kapcsoljon a gyors töltő is. Modern mobilokban alapból így működik. HP laptokok küzdenek ezzel a zselés, lapos akksiknál.

- Töltési ciklusnak számít fél perc töltés és egy teljes feltöltés is. (Ezért ki-be húzogatás nem előnyös, de ha megbeszélésre megyek leveszem 30-60-90 percre töltőről, aztán visszateszem)

- Töltőket úgy tervezték az akksikhoz. Arra való, hogy töltsön, menet közben be legyen dugva, vagy ki legyen húzva, ha arra van szükség. A laptop előnye, hogy hordozható, nem kell hozzá áram. Ha fel van töltve, a töltés kikapcsol, és töltőről megy a laptop, nem akksiról, így azt nem fogyasztja.


+ magánvéleményem azt, hogy tök mindegy. 6-10 ezer körül vannak már pót-akksik, ha megkínzom az akksit, akkor is bírja 3 évet. Ha nagyon figyelek rá, akár 6-8 évet is bír.

2021. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A primitív kommentet jelentetem. Köszönjük a részvételt.
2021. ápr. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönjük :)

power2000

2021. ápr. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!