Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy átlagos informatikus...

Sajtós.gabor kérdése:

Egy átlagos informatikus (vagy gépíró) folyamatos szövegbevitelnél hány karaktert tud leütni időegység (pl. egy perc) alatt? (Magyarán a gépelési sebességre vagyok kíváncsi.. :) )

Figyelt kérdés

2021. ápr. 17. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Atlagos informatikus vagyok. Megcsinaltam egy online tesztet:


[link]


57 szo lett az eredmenyem percenkent

2021. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csináltam egy easy-medium-difficult tesztet én is, 71-72-71 szó/perc jött ki angol szöveggel.

Ebben a top 200 leggyakoribb magyar szóval 99 szó/perc:

[link]


Munkaidőben átlag napi 1-3 órát gépelek. Jópofák ezek a tesztek, de a valóságban úgysem így ír az ember, főleg ha nem kizárólag kész szöveget másol, hanem saját maga fogalmazza meg a gondolatmenetet és ilyen meg-megáll, esetleg még multitaszkban más műveleteket is végez és nem folyamatosan gépel.

2021. ápr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 savanyújóska ***** válasza:
Nem mindegy, hogy informatikus, vagy gépíró, egyrészt, mint az előző is írta, más a felhasználás jellege, másrészt ha tudsz gépírni, sokkal gyorsabb leszel annál, mint aki nem. Alapvetően informatikusként 50-70 WPM a jellemző (azaz 250-350 CPM - alapvetően a helyes leütések számát kell leosztani 5-el szabvány szerint), de ha tudsz gépírni (10 ujjal), akkor inkább 100 és felette szokott lenni a WPM. Nekem személy szerint 45-60 WPM között ingázik, szövegtől és felhasználástól függően.
2021. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 60 WPM lett, de ha "fejből írok" és másolok, akkor szerintem gyorsabb egy picit.
2021. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Alapjában a cpm átlagos mértékére voltam kíváncsi, megkaptam.
2021. ápr. 18. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
typeracer-en általában 100 körül van a wpm-em, ha nem másolok + angol szöveget írok, tehát nem lassítanak le az aposztrófok, kicsit gyorsabb is lehetek, máshogy nem mértem
2021. ápr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!