Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tudom kikapcsolni a PC-t?

Nem tudom kikapcsolni a PC-t?

Figyelt kérdés
Win 10,most rányomtam, hogy leállítás, szépen írta is, a kép elsötétült, de újraindult. Utána megpróbáltam megint, akkor is. Most a rajta lévő gombbal kikapcsoltam, így le tudott állni. Mi lehet a probléma?

2021. ápr. 23. 01:50
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

A hiba oka az, hogy a Windows 10-et legendásan precít módon írták meg, és tesztelték le a Microsoftnál. (Remélem, érződik az irónia.)

Egyébként az okozza, hogy - annak érdekében, hogy 1-2 másodpercet nyerjenek a rendszerindításnál - a Microsoftnál úgy döntöttek, hogy a Windows leállításkor nem áll le rendesen, hanem csak amúgy ímmel-ámmal. Ez viszont sok alaplapnak nem tetszik, és jópár "misztikus" hibajelenség okozója. Többek között azé is, amit a kérdésben írtál.

Megoldás: a "gyorsindítást" ki kell kapcsolni: [link]

2021. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Praktikus megoldás az, ha az energiagazdálkodási beállításoknál beállítod, hogy a főgombra leálljon a rendszer (nem hosszan nyomva, mert az nem szabályos leállítás), bár voltaképp ez a hiba fennállhat ennél a megoldásnál is, de egy próbát megér, egyéb esetben valóban a fast bootot kikapcsolod és talán az megoldja.
2021. máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!