Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Apple macbook air M1 2020...

Apple macbook air M1 2020 vélemények? Megérné inkább egy pro-t venni? Jó lenne hosszú távra venni. Kb. 10 évre. Egyetemre kezdek járni. Esetlen néha videótvágnék és PS-t használnék, de nagyon ritkán.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 14:29
 1/5 anonim válasza:
100%
Úgy hallottam nagyon király kis gép,Ha ilyen hosszú távra kell akkor szerintem inkább a pro-t vedd,most lehet nem de később jobban megfogja állni a helyét mint az air…
2021. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Megéri hosszabb távra az air is és a pro is.

Az air M1 procija kicsit "butított", mert az Air-ben nincs ugye ventillátor, csak passzívan hűt és ne főjön meg.

Mindenképpen 16GB RAM-al rendeld!!

Tárhelyet később tudsz csatlakoztatni és jó gyors is lesz a Thunderbolt miatt, de RAMot nem lehet belerakni (már régóta...)

2021. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
10 évre? Kizárt, hogy addig megtartod. Értem én, hogy az Apple termékek sokáig támogatottak, meg időtállóak, de 10 év egy számítástechnikai terméknél nagyon hosszú idő. Hamarabb elavul, és hiába működik tökéletesen, jön az újabb, gyorsabb, szebb, jobb stb.
2021. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Netezésre szerintem 10 év múlva is jó lesz. Lehet, hogy lesz olyan video kódek amit majd szoftveresen kell dekódolnia, de valszeg elbánik vele... nem nyóckát kell kidolgoznia, pedig valszeg azt is tudja. A web szkriptekben pedig már nem tudnak olyat mutatni... de gondoljunk csak bele egy most 10 éves gépbe. Van azoknak valami gondjuk a mai internettel? Persze a vp9-et a proci dekódolja szoftveresen, de nem olyan nagy feladat az neki FHD-ban. Még a 2 magosok is tudják. Ugyanígy lesz ez a lapos is.


Én azért a 16 giga ramosat venném... az a 8 gb ram a gyenge pontja ennek a gépnek. És itt van annyi csak ugye, hogy a pro-ban van ventilátor, míg a sima csak passzívan hűt? Elég kevés a felhasználás aminél erre szükség van. Játékokban kevés a grafikai tudása, hogy nagaon túlmelegítse a soc-ot, hosszú időtartamú videovágás/renderelés meg nem tudom mennyire lesz rajta. Szóval ez lehet a döntő... kell a ventilátor vagy nem kell?

2021. ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

alap dolgokra simán jó 10 évre

mondom én egy 8 éves pc-vel

amibe egy 3. generációs i3 van

2021. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!