Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az baj lenne ha nem állítanám...

Az baj lenne ha nem állítanám le a gépemet mondjuk soha?

Figyelt kérdés
általában több ablak megvan nyitva, benne vagyok ebbe-abba, este leállítom a gépet, másnap nyithatok meg újra mindent...

2021. máj. 5. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hibernálást pont erre találták ki, elmenti a RAM tartalmát a háttértárra, majd következő induláskor beolvassa, és fut minden tovább, viszont nem ment fél napig feleslegesen a gép.

Ugyanakkor én laptopoknál inkább azt figyeltem meg, hogy a leállítás nélküli huzamos ideig tartó használat (képernyő lehajtása alvóba teszi) egy idő után behülyíti a rendszert és a futó programokat is, aztán úgyis restart a vége.

2021. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hibernálás jólenne de azt nem rudja a gép, nem is értem miért. Esetleg tudsz valamit róla? Windows10 nem találtam hibernálást
2021. máj. 5. 20:27
 3/5 Katoonene ***** válasza:

Keresőbe beírod energiagazdálkodási lehetőségek, lentebb görgetsz, további energiagazdálkodási lehetőségek, ott lesz a hibernálás.


Jó lenne tudni milyen géped van, mennyi idős. Fénykoromban otthon a laptopok éjjel nappal mentek a torrent miatt, körülbelül hetente egyszer indítottam újra, vagy ha akkori kornak megfelelő komolyabb játék előtt akartam kitisztítani a gép agyát, de mindig ment, egyik, amit elajándékoztam, tudom, hogy a mai napig használja.


Melóhelyen 2 szerver PC van több éve 0-24 járatva, és itt nem drága gépekre gondolva (kb. 200 ezres masinák) évek óta, időszakonként újra indítja a rendszergazda, de mennek folyamatosan.

2021. máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Húzd le ezeket az lapokat a könyvjelző sávon létrehozott egy mappába. Azon jobbklikk mindegyik megnyitása, és nem kell egyesével csinálni.
2021. máj. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt munkahelyemen volt egy öreg pc, ami szerintem soha nem volt leállítva. Jött a melós, aztán letöltött róla időszakonként valamilyen naplózást.
2022. jan. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!