Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akik nagyon olcsón vállalnak...

Akik nagyon olcsón vállalnak 3D nyomtatást, azoknak mi éri meg benne?

Figyelt kérdés

Néztem a magyar internetet és számolgattam a nyomtatás árak megtérülését.

A nyugati árakat ismerem, minimum a háromszorosai a magyar nyomtatási áraknak.

Találtam olyat, aki már 5 ft per perces áron nyomtat (a magyar átlag most 10 és 30 ft per perc között van). Ha valaki a legolcsóbb büdös, mérgező filamentet veszi, még akkor sem éri meg az 5 forint, de még a 10 sem.

Vagy csak elfelejtik hozzászámolni az áramfogyasztást? Ami egy szálhúzásos 3D nyomtató esetén nem elhanyagolható költség, már csak azért sem, mert fűteni kell a tárgyasztalt és az extrudert (nem mintha a motorok és a vezérlő nem fogyasztana áramot).

Még a 3D nyomtatónak az árát is vissza kellene hoznia. Ha valaki egy jó minőségű nyomtatót használ, az több százezer forint lehet, vagy akár még milliós költség is. Akkor a karbantartási, alkatrész költségekről még nem is beszéltem.

Vagy ezeknek az olcsón dolgozó embereknek ingyen van a filament, otthon készítik a szálat, összeguberált műanyagból és a 3D nyomtató is a legolcsóbb kínai gagyi, ráadásul feketén működnek (nem adnak számlát)?

Lehet, hogy csak egy ideig nyomtatnak olcsón, benyelik a kezdeti bukót, majd később, amikor már van ügyfélkörük, akkor emelnek jelentősen az áron?

Vagy az alacsony percdíj csak mézesmadzag és úgy tolják ki a nyomtatási időt (papíron), hogy haszonnal jöjjön ki a kalkuláció (például, kinyomtatják 1 óra alatt, de azt mondják a megrendelőnek, hogy 3 órába tellett)?



2021. máj. 17. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet hogy anyagköltség nélkül ennyi? Bár tény hogy még úgy is olcsó. Esetleg 5ft/másodperc reális.
2021. máj. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindenhol benne van az anyag is. Lehet, hogy a fröccsöntéssel akarnak versenyezni, mert az ilyen olcsó. Nagyon nem érzik a kapitalizmust. Más területeken is hasonlót látok, a nullszaldó (vagy a szinte nullszaldó) a selling point, ami nagyon nem jó ötlet. Csak rövid távon működik (ha működik) a dolgozzunk fillérekért stratégia, mert így megélni nem lehet.
2021. máj. 17. 20:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
1000 Ft/óra alatt nem éri meg, ha adóznod is kell belőle. Ha nem kell adózni, akkor durván 600 Ft/óra az, ahol nullára jössz ki. Aki ettől olcsóbban adja, az a legszarabb kínai gépen dolgozik, és egészen addig nem fogja észrevenni, hogy veszteséges, amíg szét nem hullik a nyomtatója. Sok ilyet láttam már, mindig van 1-2 okos, aki azt hiszi hogy feltalálta a spanyolviaszt.
2021. máj. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!