Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az eredeti és...

Mi a különbség az eredeti és a nem eredeti Windows10 között?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék venni mert nagyon drága! Ha pendrive-ra letölteném az oldalukról és ratelepíteném az is jó lenne! Mi a különbség köztük? Lassabb a nem eredeti? Milyen időközönként kellene újra telepíteni?
2021. máj. 25. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Technikai különbség nincs ha normális aktivátort használsz, ugyanúgy kap frissítéseket és ugyan azokat. Jogi különbség nyilván már van viszont, főleg ha nem magánszemély vagy.


"Milyen időközönként kellene újra telepíteni?"

- Amilyen gyakran tönkreteszed, vírussal fertőzöd. Legjobb esetben soha.

2021. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazokat a fájlokat tartalmazza mindkettő.
2021. máj. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem vennék kulcsot mellé! Sűrűbben telepíteném újra!
2021. máj. 25. 19:48
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Még aktivátor se kell. Szedsz le a netről hozzá MAK kulcsot, ami még nem járt le, ha szerencséd van. Telefonon keresztül beaktiválod vele, majd azután hardverazonosító alapján legenerálnak neked egy OEM keyt, amit aztán örökre tudsz használni azon a gépen.
2021. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%
Létezik ingyenes operációs rendszer is, ha nem akarod megvenni a Windowst. Sokféle Linux disztribúció van, választhatsz. Átlag használatra (ha nem akarsz beletúrni a kernel mélyére) ugyan olyan jó mint a Windows.
2021. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#1 tökéletesen leírta.

Ha magánszemély vagy, nem fogsz sok különbséget tapasztalni.

Én a g2a-n vettem win10 pro-t 7000-ért, nekem ennyit megért, viszont előtte 5 évig én is törtet használtam és nem vettem észre semmi különbséget.

2021. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%

#5 nem értek egyet.

Legfeljebb az osx van olyan jó mint a windows, de egy ubuntu-val vagy linux mint-tel sokkal nehezebb az élet mint egy windows-szal.

Nyílván ha csak böngészel, filmeket/videókat nézel akkor teljesen jó egy ilyen linux is, talán még valamivel gyorsabb is lesz a hétköznapokban.

Én megpróbáltam linuxot használni, vagy 5 disztrót kipróbáltam de nekem egyáltalán nem közelítette meg egyik se a Windows-t.

Persze ez csak én vagyok, és én programozásra meg Excel-re is használom, lehet, hogy egy teljesen átlagfelhasználónak meg fog felelni, de nekem egyik se jött be. Nem véletlen hogy kb az emberek 2%-a használ linuxot - ez nem azért van mert félnek tőle, hanem mert egyszerűen nem annyira jó.

2021. máj. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
#7 A Linux hívőket sose fogod tudni erről meggyőzni. Ez náluk olyasmi, mint egy vallás.
2021. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%
#7 de jó az. Van Excel alternatíva, meg programozni is lehet vele. Nekem anno az egyetemen Java ZH-kor a dual bootos gépen bedöglött a Win, beindítottam a Linuxot, Notepad++-ban megírtam, parancssorban fordítottam. Nyilván nem kényelmes, de működik. Ha meg programozó vagy, nem kéne ez gondot okozzon.
2021. máj. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9 nekem még sose "döglött be a Win". Egyszer tönkrement a hdd-m (de ezen a dual boot linux nehezen segített volna), és néha kékhalált kapok, de reboot után mindig megy. Szerintem gyorsabb újratelepíteni a Windowst mint linux-szal bohóckodni, dehát kinek a pap...

Nem értem ennek mi értelme van? Vagy egy fél évig linuxon programoztam, és az Excel-alternatívákat is kipróbáltam - működött, tudtam dolgozni, de egyszerűen nem olyan jó mint a Windows.

2021. máj. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!