Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a számítógépemre...

Hogyan tudom a számítógépemre menteni a régi VHS kazettás tartalmakat?

Figyelt kérdés
Nyilván kell videó lejátszó és egy számítógép, de milyen kábel kell és milyen programmal tudom rögzíteni a gépen?

2021. máj. 28. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy videodigitalizáló eszköz:

[link]

amin van videojel-bemenet (sárga RCA-csatlakozó, kompozitbemenetnek is hívják, ezt kell összekötni a VHS magnó kimenetével).


Illetve kell egy szoftver, ami a videodigitalizáló eszközről jövő digitális adatfolyamot rögzíti - erre akár a VLC Media Player ( [link] ) is alkalmas, de vannak erre célszoftverek is, mint például az OBS ( [link] ) vagy a Debut ( [link] ).

2021. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kell egy videó digitalizáló hardver is.

Kapható olcsó usb-s változattól PCIe kártyáig rengeteg fajta.

Az olcsóbb saját szoftvert használ, a komolyabbak mennek a népszerűbb videó editorokkal (NeroVideo, SonyVegas, stb.) is.

2021. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

kell egy videódigitalizáló cucc

utána kazi be a lejátszóba, és mehet real time

ja és fantasztikus minőséget ne várj

én is vettem ilyet, aztán kiszámoltam, hogy napi 3 kazinál többet nem tudok digitalizálni, plusz még ezeket meg is kell vágni áttömöríteni dvd formátumba, vagy mp4 (nem most csináltam volna hanem kb 15 éve) tehát inkább 2 kazi per nap, és volt 400 kazettám, tehát fél évre elmehettem volna szabira, és mint valami robot csinálhattam volna ezt hónapokon át. úgyhogy nem lett az egész projectből semmi

2021. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!