Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért választja le a Windows10...

Miért választja le a Windows10 a külső merevlemezt amikor töredezettség mentesíteni próbálom?

Figyelt kérdés

Egy 1 TB-os Seagate merevlemezről van szó.

A windows naplók között ezt találtam ami erre vonatkozik:


A tárolóoptimalizáló nem tudta befejezni a(z) töredezettségmentesítés műveletet (hely: Istvan (G:)) a következők miatt: A lemez le lett választva. (0x89000011)



2021. jún. 13. 13:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudnál mutatni egy screenshotot a gépház > rendszer > tárterület > meghajtók optimalizálásáról?
2021. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megpróbálok egy linket feltenni

[link]

2021. jún. 13. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:

Az eseménynaplóban milyen ID-val (257, 258) szerepel a hiba?

Lemezkezelő? [link]

Defraggler [link] mit mutat a G meghajtóra? [link]

2021. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Eseményazonosító: 264

A Defraggler szerint el lett végezve a töredezettségmentesítés és utána választotta le a meghajtót a rendszer. Legalábbis én így gondolom. Egyenlőre kevés adat van rajta de ha ez a hiba tartós lesz akkor az zavaró lehet.

[link]

[link]

2021. jún. 13. 19:17
 5/11 anonim ***** válasza:

Nézz rá a Hard Disk Sentinellel [link]

Ha a főablakban [link] és a S.M.A.R.T. fülön [link] sem mutat hibát megnyugodhatsz, és ráengedheted a Defraggler-t (Indítás gomb).

2021. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A Hard Disk Sentinel szerint nincs gond a telemezzel. Elindítom a Defraggler programot és ugyanaz történik. Egy adott pillanatban a rendszer egy figyelmeztető hangot ad és leválasztja a meghajtót. lehet valamilyen logikai hiba van a meghajtón? Vagy nem kap elég áramot az USB porton? Egy másik 250 GB-os külső merevlemez hibátlanul működik, igaz sokkal lassabb.

A leválasztás előtt több hibaüzenet jött létre:


Hiba történt az eszközön (\Device\Harddisk3\DR3) a lapozási művelet közben.


A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 3 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000049) 0x97beb78 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.


A rendszer nem tudta kiüríteni az adatokat a tranzakciós naplóba. Sérülés történhet itt: kötetazonosító: G:, eszköznév: \Device\HarddiskVolume8.


Hiba állapota: Nem létező eszközt adtak meg.


Eszköz GUID-ja: {a8dc8a08-75a1-eca5-fb0b-5acb1d656e19}

Eszköz gyártója:: Seagate

Eszközmodell: Expansion

Eszköz alverziója: 0710

Eszköz sorozatszáma:: NAC20KGG

Busztípus: USB


Adapter sorozatszáma:

2021. jún. 13. 20:03
 7/11 anonim ***** válasza:
A Windows intézőben, jobb klikk a G meghajtón, válaszd az Eszközök fület, majd Hibaellenőrzés > Meghajtó vizsgálata/javítása.
2021. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ellenőriztem a chkdsk G: /f utasítással parancssorból, logikailag is hibátlan.

Köszönöm a segítséget és a hasznos tanácsokat. Lehet más is kerül ilyen helyzetbe egy külső merevlemezzel és hasznos lehet ha ezt olvassa.

Most már nem emlékszem pontosan hogy milyen programmal formáztam.

Hogyan tudnám megállapítani, hogy megfelelő áramot kap a meghajót, esetleg rosszul lett megformázva? Zavaró mert ez szántam biztonsági mentésekre és ha hibás akkor gond lehet vele. Mégis fizikailag is és logikailag is hibátlan. Nem tudom mi lehet a gond.

2021. jún. 13. 20:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Nincs még rajt sok adat, másold át másik lemezre, és próbáld meg úgy formázni, hogy kiveszed a pipát a gyorsformázás elől (hosszabb folyamat lesz, mint a gyorsformázás).

Előfordulhat, hogy gyenge vagy elmozdult az adatkábel, bizonytalan a tápcsatlakozás. (kábel megmozgatása, újracsatlakoztatás, csere)

Az is lehet hogy a táp valamelyik ága nem megfelelő feszültséget ad le, ingadozik, kihagy (ezt otthoni körülmények között nehéz kimérni, esetleg egy csere táppal tesztelni)

2021. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Külső HDD 2 TB-ig lehet akár MBR vagy a GPT is, 2 TB felett GPT. (GPT előnye a gyorsabb sebesség és korlátlan számú partíció)
2021. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!