Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen komplett számítógépet...

Milyen komplett számítógépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Asztali számítógépet szeretnék venni mivel volt laptopom is de rájöttem felesleges laptop, mivel sosem mozdítom el a helyéről, nem utaztam vele soha eddig később se szerintem, alapból nekem az asztali PC jobban jön be.

Nem értek a számítástechnika nyelvén, ezért nem tudok különbséget tenni több féle alkatrész között ha többet ajánlana bárki, nem tudok magam összerakni ilyesmit. Szeretném ha már készen lenne ha megveszem és nekem csak elő kell állítani a helyet neki és bekapcsolni.

Nem gamer számítógépre vágyom, mivel alig ha játszok bármit általában régi nosztalgia játékokra függtem rá mostanában meg néhány online flash játékra amik még elérhetőek persze, ezért fölösleges lenne gamer minőség.

Irodai/otthoni használtara tervezett is tökéletesen megfelelne, mert alapból csak böngészni szoktam rajta, legtöbbet azért videókat meg filmeket nézek így jó lenne ha azért gyors és laggolás mentes lenne.

Jó lenne ha csendes lenne, mert este szoktam sokat azért számítógépezni és akkor jobb ha nem püffög meg minden zajt ad ki hanem csendben dolgozik.

Ha van benne operációs rendszer alapból az lenne a klassz, mert nem kellene külön venni hozzá még.

Árban 400.000 alatt vennék, nem tudom mennyire lépi túl ezt a leírást de azért nem is a leggagyibbat szeretém.

Monitor már lenne hozzá, bár lehet újat veszek mert ezt is kaptam de elég kocka forma és nekem a széles jobban áll a szememre.

Ajánlanátok ilyen komplett számítógépet és oldalt is linkeltek hozzá?

Köszönöm!



2021. jún. 17. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Asztali, csöndes blablabla. Komoly elvárások.


Nekem egy full passzív mini pc a gép, ehhez egy 32es wide ips monitor, Microsoft nemjuteszembe melyik desktop keyboard, teljesen jó használni.

Én kb így néznem, hogy monitorbol nagy és IPS kijelzős, keyboard ever kombobol megint egy jobb mert ezek adják az élvezeti értékét. Amihez nyulsz amit látsz tökéletes.


Gépből meg valami mini pc pl Intel nuc bar nem tudom milyen áron mennek. Nem passzívak mert passzivat már nem lehet kapni de az lenne a legjobb nulla hang teljes csond

2021. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én ugyanerre a célra egy használt, leselejtezett irodai PC-t használok amit bagóért vettem már vagy 5 éve és teljesen jó. Szerintem egy ilyesmi neked megfelel, a maradék pénzből meg vegyél perifériákat.


[link]

2021. jún. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"régi nosztalgia játékokra függtem rá"

üdv a kulbban! :)


"Árban 400.000 alatt vennék"

Végre egy ember aki le tudta írni mi kell neki!

Neked egy integrált VGA-s gép bőven elég.

16GB RAM és 1TB SSD szintén elég lesz sokáig.

Az árra is elég szép összeget mondtál, ebből jó kis gépet lehet összehozni.

Én azt mondanám, hogy egy mini ITX-es konfigot kellene összehozni.

Majd ha a pcx.hu újra működik akkor visszajövök konkrétabb ötlettel.

2021. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt simán ki lehet hozni 200 000 alatt is..

Akármilyen B560-as olcsó lap

i3-10100

2x8GB 3200-as RAM

1TB SSD

azt' kész is.

2021. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

HARDVERAPRO.hu


I5 2/3/4.GEN

8-16GB RAM

SSD


Veszel egy ilyen gépet és 50K-ért és kész.

2021. jún. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Én az alábbi konfigot ajánlanám filmnézésre, irodai használatra:


GIGABYTE B450M alaplap

AMD Ryzen 5 2600

G.Skill 8GB AEGIS DDR4 RAM

500GB M.2 PCIe SSD

Coolermaster CM Force 500 600W


Ez a gép bőven elég otthoni, irodai használatra.

Ez az ipon.hu oldalon az iPon Main konfiguráció. A videókártyát szedd ki, én ajánlanám a 120GB-os SATA-s SSD-t cseréld le egy alaplapba csatlakoztatható M.2-es PCIe 500GB-os SSD-re. (én a Samsung 970 EVO PLUS SSD-t javaslom.)


Egyébként 400.000Ft-ból már egy elég komoly gamer PC-t lehetne összehozni.

2021. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!