Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Általános használatra Home...

Általános használatra Home vagy Pro Windows való inkább/éri meg jobban? És honnan?

Figyelt kérdés

Internetezés, filmnézés, gyengébb videóvágás, gyengébb játékok, és ritkán videóhívás; nagyjából ezeket értem általános használat alatt.


Hogy Windows 10 vagy 11? Ugye ingyen át lehet majd térni a 11-re, és olyan eladó termékkulcsot (tehát magát eladó Windows 11-et?) még nem láttam, úgyhogy gondolom 10.


Valamint hol tanácsoljátok a megvásárlását? Legyen minél olcsóbb, viszont teljesen legális; és a vásárlás biztonságos, tehát meg is kapjam, amit veszek.


Köszönöm a segítséget!



2021. jún. 25. 17:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, ezt most inkább kihagyom... 😄
2021. júl. 5. 12:00
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Oké, ahogy gondolod :) Ncore-n is fent van ugyanez az ISO, rengeteg pozitív visszajelzéssel. Illetve a saját gépeimen is évek óta gond nélkül.
2021. júl. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én black friday-en vettem egy windows 10 serial-t, kb 2000 ft-ért, Home verzió. Megvan róla a számlám, így igazolja, hogy fizettem a kulcsért az, hogy egyébként a boltnak ez honnan és hogyan?.. Egyébként korlátlanul felhasználható 1 gépen, tehát megérte. Szerintem mostanság is lehet csak termékkulcsot venni olcsóbban, tapasztalatom alapján én ezt javaslom.
2021. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat!


Még szeretnék párat kérdezni.

Most egyelőre a következőt:


Ha már van Windows 10 Pro egy gépen, és működik, a gép használatban van... ...viszont nincsen aktiválva (tehát ott a vízjel a sarokban, nem lehet új háttérképet beállítani, stb.), akkor azt ugyanúgy lehet aktiválni, mintha nem is lenne? Tehát termékkulcsot kell vásárolni csak aktiváláshoz is, feltelepítés nélkül?

Bonyolult, úgyhogy bővebben most nem írnám le, de egy szakember által került Windows a gépre, majd a szerelés után kb. fél évvel jelent meg a vízjel, és tudtuk meg, hogy nincs aktiválva.

Na és a Gépházban az Aktiválásnál ott van egy termékkulcs, a legtöbb eleme ki van x-elve, és az utolsó pár megadva. És nekünk nincs meg az a "kód" végig, nem adta ide a szerelő. Újra lett telepítve az oprendszer egy teljes "halál" után, ez a kétórás javítással kb. 13 000 Ft volt. Átvert, és nem is kaptunk új Windowst?

Csak azzal, az úgy végződő kulccsal lehet aktiválni? Vagy egy teljesen másikat kell vásárolni? Az aktiválás ugyanannyiba kerül, mint a feltelepítéssel együtt, akkor is, ha másik kulcsot kell venni? És ami van a gépen, meg a beállítások és hasonló egyik esetben sem vesznek el változnak meg, csupán eltűnik a vízjel, stb.?

Hát nem vagyok egy szakértő, de nézzétek el nekem :)


Tudom, sok a kérdés, a végigolvasást is köszönöm. Úgyhogy lehet, hogy külön kérdést írok majd ki.

De most ide összegyűjtöm őket egybe:

- Csak aktiváláshoz, feltelepítés nélkül is termékkulcsot kell vásárolni?

- Átvert a szerelő?

- Csak az úgy végződő kulcs ismeretében lehetne aktiválni?

- A fájlok, beállítások se ezzel, se új kulccsal nem vesznek el?

- Most milyen Windowsunk van? Lopott, illegális? Vagy csak még nem aktivált? Teljes?


Előre is köszönöm itt is, ha valaki segít! 🙂

2021. júl. 5. 22:28
 15/17 anonim ***** válasza:
49%
A szerelő nem fog neked egy eredeti licenszű windows verziót adni csak úgy, ennek a beszerzése a te dolgod. Ő felrakott neked egyet és ennyi az ő dolga. A windows 10 a microsoft hivatalos weboldaláról letölthető, ezért már nem szokás cd-n adni az op. Rendszert. Magát a licenszt veszed meg, amivel kapsz egy termékkulcsot és azzal tudod aktiválni a rendszered.
2021. júl. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az oké, de már volt Windows, és aktiválva is volt. Eredetileg a gépen volt a Windows. Nem felraknia kellett volna, hanem a gépet megjavítani, de aktivált Windows már volt, most még sincs. Nem kellett volna nekem egy eredeti licenszű windows verziót adni csak úgy.
2021. júl. 6. 22:03
 17/17 Alex Fly ***** válasza:
@16b akkor semmi gond. Nem kell venned semmit, hanem a saját kulcsoddal - amivel az eredeti volt- szépen aktiválod a szerelő által telepített windowst oszt'sajt...
2021. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!