Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopszervízben mennyiért...

Laptopszervízben mennyiért telepítik újra a windowst kb?

Figyelt kérdés

2021. júl. 4. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mifelénk 5 ezerért szokták.
2021. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Otthon is meg tudod csinálni. (ha pl. OEM (előtelepített), akkor csak vissza kell állítani)

Milyen rendszert szeretnél telepíteni és milyen gépre?

2021. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5-10 ezer között valahol szerintem, viszont már annyira egyszerű egy windowst telepíteni, hogy nem érdemes ezért szervizbe vinni a gépet. Még a régi windows verzióknál nem volt olyan "könnyű" ( relatív ), de már a windows 7-től kezdve nem kell különösebb informatikai szaktudás a windows újratelepítéséhez. Nézz meg 1-2 videót róla és menni fog.
2021. júl. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A telepítés valóban egyszerű, kb azóta, hogy nem kell külön a DOS telepítésével és utána a Windowsal foglalkozni. Azt gondolom nem is a telepítésért kérnek pénzt a szervizekben, illetve akik ezzel foglalkoznak, hanem az utána lévő beállításokért driverek megfelelő telepítéséért. Azért az már nem minden esetben az un. Next, Next, Next kategória.
2021. júl. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, a driverek telepítését is sokan nehezebbnek vélik, mint amilyen. Sok esetben az alaplapi drivereket a windows maga felrakja a legfrissebbeket, ha netán nem így történne a laptop gyártó weboldaláról a típus megadásával minden eléd tárul, onnantól pedig szinte csak next-next-next. Asztalinál is így van, alaplapi driverek az alaplapod típusát megadva fellelhetők, de az esetek 98%-ban a windows ezeket is felrakja helyetted. Lényegében általában a videókártya driverrel kell foglalkozni, illetve esetleg 1-2 driverrel kapcsolatos szoftverrel, viszont nem nagy ördöngősség. Persze nyilván nem mindenki rendelkezik azonos ismeretekkel, viszont szerintem manapság ( túlzás nélkül kimerem jelenteni, ha kapok érte lepontozást, ha nem ) egy 10-12 éves gyerek, aki belenőtt az informatika világába a kisujjából kirázza ezt. Én 12 évesen windows xp-t telepítettem úgy, hogy ellestem, hogy hogyan kell. A drivereket is megoldottam, pedig csodagyerek sem voltam. ( Pedig a régi windows telepítések még nagyobb odafigyelést igényeltek ) Nyilván aki nem ebbe nőtt bele, annak probléma, viszont én akkor is csak utolsó utáni lehetőségnek hagynám a szervízt, egy rokon, ismerős megcsinálja olcsóbban vagy akár ingyen, már ha van ilyen.
2021. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Muzsikás válasza:
Hát a helyzet szerencsére mégsem ilyen egyszerű kedves 5-ös.A drivereknél is lehet lyukra futni.Szakmailag nagy szerencse, hogy vannak otthontelepítők, mert van munkánk belőle szép számmal.Biosz beállítások, a felhasználó igénye szerinti szolgáltatások kezelése,van nyomtató, vagy nincs, hálózatos gép, (tweak)stb... A kulcs a gép energiaforrásainak felszabadítása, például a felesleges szolgáltatások kilövésével. Sok gép fut felesleges energiák pazarlásával, pedig például a játékoknál a gépnek a konfiguráció szerinti legjobb teljesítményére van igény. Azért ez mégis csak egy szakma, amibe a szaki igyekszik maximálisan beleásni magát nap mint nap, a kontár meg "jó van az úgy".
2021. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy nem lehet lyukra futni driver telepítéssel, kb 8-10 éve belefutottam én is egy olyan laptopba, amit ismerősnek kellett rendbe raknom. Az újratelepítés után a driverekkel voltam bajba, mert a gyártó hivatalos oldalán nem volt fent a szükséges driver "pack", a laptop pedig az összehalászott driverek közül nem fogadta jól a videókártya drivert, fekete kép és kikapcsolhatatlan gêp fogadott, csak a lemerülés kivárása / aksi kikötése maradt, majd utána boot pendrive és újra próba, megoldottam, bár tény, hogy se előtte, se utána nem találkoztam még ilyen jellegű hibával viszont.. Azt gondolom, hogy egy windows telepítés és a szükséges driverek feltelepítése nem igényel szakembert, pláne manapság, amikor már gyakorlatilag sokszor megcsinál helyetted mindent a rendszer. A bios beállítások már nem az átlagfelhasználók feladatai, ha valaki nem ért hozzá, inkább ne fogjon hozzá. Bár az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy manapság már a modernebb alaplapokhoz olyan bios-ok vannak, hogy jelentősen leegyszerűsítik a beállításokat. Szerintem egy nagy igazság van ezzel kapcsolatban, ha valaki nem ért valamihez, akkor jobb, ha hozzá sem kezd.
2021. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xp ali ***** válasza:
5-10e. De ha adatmásolás is kell, akkor 10-15 is lehet. Azért a gyári eállítások visszaállítása sok esetben megoldja a problémát azt meg magad is meg tudod csinálni. Google a barátod.
2021. júl. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!