Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen illesztőprogram...

Hogyan, milyen illesztőprogrammal tudnám megoldani, hogy a régi Brother DCP 7010L multifunkciós készülékemet Windows 10 operációs rendszerrel is úgy tudjam használni, mint Windows 7-tel?

Figyelt kérdés

A régebbi laptopomon Windows 7 volt. Azon simán működött, hogy a Brother ControlCenter ablakát megnyitva, azon keresztül tudtam a számítógépről elérni, beállítani az USB-n keresztül csatlakoztatott eszközt. Így a nyomtatás és a szkennelés is közvetlenül indítható volt erről a panelről.


Az új gépemen már Win10 van, és a Brother oldalán sem találok olyan illesztőprogramot, amivel úgy lehetne elérni a Brother eszközt, mint ahogyan a Win7 alatt sikerült.

A nyomtatás csak-csak összejön, de szkennelni nem lehet. Szkenneléskor valamilyen saját megoldást akar használni a Win10, de nem értem, hogy miért.

Win10 alatt a Brother ControlCenter sem jelenik meg.


Találkoztatok már hasonló problémával?

Hogyan tudnám összehozni a Win10-et és a Brother eszközömet?



#illesztőprogram #Windows 10 #Brother DCP 7010L #Nyomtatás, szkennelés
2021. júl. 8. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Win7-es driverek nem működnek?
2021. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálnám a Win7-es drivert, általában működni szoktak.
2021. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondolod, hogy Win10 oprendszernél is a Win7 driverek letöltésével kellene próbálkoznom?

Nekem úgy rémlik, hogy letöltés/driver választás előtt nem én döntök, hanem a program előzetesen felméri, hogy milyen operációs rendszer fut a gépen, és ennek megfelelően ajánlódik a letölthető driverek listája.

2021. júl. 8. 11:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Este leszek újra az otthoni gépem közelében. Megpróbálkozom az általatok javasolt megoldással. Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 8. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Felmész a Brother weboldalára, kikeresed az adott modellhez tartozó drivert, abból is a Win7-es verziót és feltelepíted.
2021. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos oldal tanúsága szerint:

[link]

a nyomtatóhoz elérhető a Windows Update rendszerén belül a nyomtató meghajtóprogramja. Ennek beszerzési módjáról itt:

[link]

írnak.


Ha esetleg nem működne, meg lehet próbálkozni a Windows 7-es meghajtóprogrammal:

[link]

ha nem engedné futtatni a telepítőprogramot, akkor valamilyen archiválóprogrammal - mint például az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform 7-Zip ( [link] ) vagy PeaZip ( [link] ) - kitömörítheted a meghajtóprogram állományait, amit manuálisan megadhatsz a nyomtató telepítésénél.

2021. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A Brother support oldalán [link] elvileg lehet választani windows 10-et [link]
2021. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!