Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Menthető még ez a Micro SD...

Stefan91 kérdése:

Menthető még ez a Micro SD kártya?

Figyelt kérdés

Párom telefonjában volt, fényképezett vele, majd nap végére szürke csíkosak lettek a képek, s elkezdett helytelenül működni!

Hazaérve, átrakta a kártyát egy másik telefonba (szokta csinálni, s általában helyre is áll így) de most nem ismerte fel a kártyát a másik telefon. Visszarakva a sajátba pedig azt írta, hogy hibás, beavatkozás szükséges (Formázás: Belső tárhelyként vagy Hordozhatóként).

Mivel állatkertben voltunk, s fontos képek voltak a kártyán így a formázás nem játszott, kártyaolvasóval számítógépen megnéztem mit tudok csinálni, hát a mappák/képek helyén krikszkrakszok voltak csak, de egy program segítségével le tudtam menteni a képeket meg amik törölve is lettek...

Ki is írta a gép. hogy 29gb-ból 27gb szabad...szokásos sablon.

Aztán feltehetőleg ott csesztem el, hogy Lemezkezelőben megváltoztattam a "betű jelét" ugyanis LEMEZMEGHAJTÓként ismeri fel az SD kártyát, és már nincs ott, hogy hány gigás, hány giga szabad ect...

Mintha a kötetek/partíciók eltúntek volna róla, vagy nem is tudom, nem akarok hülyeséget írni, ezért kérném a szíves segítségeteket ebben!

Azóta:


Sajátgépben: F Lemezmeghajtó F-Nem elérhető, nem megfelelő funkció

CMD: Nem ismeri fel

Lemezkezelő: Lemez 2 Eltávolítható (F) -semmit nem lehet kezdeni vele


Formázni nem engedi! Mivel mostmár az adatok megvannak róla, csak formázni szeretném, helyreállítani ADATVESZTÉSSEL is akár!



2021. júl. 24. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Itt az ideje egy új Micro SD kártya vásárlásának, vagy ezt gariztasd..
2021. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem haldoklik a microsd kártyád, vegyél újat
2021. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos ettől tartok magam is...
2021. júl. 24. 11:17
 4/7 elistvan ***** válasza:
100%
Az sd kártyát ha látja a pc meghajtóként akkor az EaseUS Data Recovery Wizard programmal próbálkozz. Az visszahozza az adatokat, utána másik kártya.
2021. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4 elistvan, sajnos azzal is probálkoztam. Mint ahogy megannyi másik programmal, illetve egyébbel.

Lemezkezelőbe is lépve az SSD-m és a HDD-met szuperül jelzi, megvannak a kis kék csíkok, stb.

Alul pedig ott Lemez 2-ként (F:) illetve, hogy eltávolítható, de se kék csík (azaz a tárhely) se semmi. Formázni se, semmi. Egyedül Meghajtó betűjel változtatás, Tulajdonságok, és Súgó szerepel az opciók közül ennél.

Programok pedig nem is találják meg! Tegnap amúgy azt hiszem pont ezzel a programmal mentettem le a képeket róla. Sajnos Lemezkezelőben megváltoztattam a betűjelét, majd eltávolítottam a kártyaolvasót. Pár percre rá visszahelyeztem az olvasót, de már nem volt jó. Felismerte a sajátgépben, A -meghajtóra változtattam F-ről, de "Érvénytelen könyvtár"-at ír mikor megakarom nyitni.

2021. júl. 24. 19:12
 6/7 elistvan ***** válasza:
Tedd vissza f-nek de az csak a hozzártendelt betűjel.
2021. júl. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már délután visszaállítottam F-nek sajnos.
2021. júl. 24. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!