Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyi tanulás kell ahhoz...

Mennyi tanulás kell ahhoz ,hogy rendszer gazda vagy szoftver fejlesztő lehessek?

Figyelt kérdés
Még érretségi előtt tartok de utána mennék fő iskolára ahhot ,hogy olyan szintre jussak ,hogy dolgozni lehessen ebben a szakmában mennyi tanulás/gyakorlás szükséges napi szinten elég lehet pár óra vagy mindenképp 10+ óra számitógéppel kellek számitógépel fekszek életvitel kell?
2021. júl. 25. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. A szoftverfejlesztőnek először is érteni kell a megoldandó problémát. Amit magyarul/angolul vagy valamilyen nyelven leír a requirement engineer.


Tehát kell érteni magyarul legalább. Szóval először ezt a képességed fejleszd, utána jöhetnek a szakmai dolgok.

2021. júl. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Figyelj, én infos suliba jártam, 11.elejéig úgy voltam programozásból hogy nem értem hogy nem buktam, tényleg legegyszerűbb dolgokkal bajom lett.

Aztán akkor ofőm tartott nekünk hétfő reggelente korreppett, ennek az 5-6 embernek, ez eljuttatott oda hogy 5.évben is maradtam suliban hogy szoftverfejlesztő okj-t tegyek, nem is rosszul, most meg megyek üzemmérnök infora egyetemre.

Viszont sokszor volt az hogy 5-6 órát egybe ültem gép előtt és gyakorolgattam.

Biztos vagyok benne hogy ahogy más is ez is tanulható internetről, de teljesen más mikor egy tapasztalt tanár mondja mit hogyan, és "rá vagy kényszerítve" hogy rá figyelj.

2021. júl. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1 Köszönöm a hasznos segítséget mindig van egy ügyeletes gyökér aki nyelvtan szakértő:D

2 köszi

2021. júl. 26. 06:57
 4/6 anonim ***** válasza:

A nyelvtanszakértő is egyben van szerintem.


Szeretem amikor a butaság mérhetetlen egóval párosul. :)

Azért ha nem is tudsz magyarul, illett volna megtanulni leírni azt ami elvileg érdekel. (Rendszergazda, szoftverfejlesztő)

2021. júl. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tehetség is kell hozzá, meg kitartás, illetve ezt csak akkor lehet (jól) csinálni, ha szereted is.

De az egyetem egy jó alap, mellette persze egész életen át képezned kell magad, hogy ne maradj le. De szerencsére rengeteg tananyag van a neten, ingyen is.

2021. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"mindig van egy ügyeletes gyökér aki nyelvtan szakértő"

Tudod, egy diploma mellé azért illik nagyjából helyesen írni. Leendő informatikusként pedig illik tudni, hogy hogyan kell gépen helyesen írni. (Mondjuk arra gondolok, hogy a vessző előtt nincs, utána viszont van szóköz. Máskülönben még a Word helyesírásellenőrzője sem tud segíteni.) Ez nem gyökérség, hanem alapvető elvárás lenne. Akkor is, ha nem vagy irodalmár. Általános iskola alsós szintről beszélünk, csak úgy jelzem. Persze, igaz, nem mindenkinek van ehhez érzéke, részben a jó helyesírás is adottság kérdése, és természetesen nem ettől lesz valaki jó informatikus. De sok dolog van, ami - megfelelő érzék hiányában is - tanulható, vagy - ha már informatikus leszel - szoftveresen segíthető. Nem kell mindent tudni, de ha nem tudod, akkor illik tudnod, hogy hol lehet utánanézni. Például: az, hogy az írásjel elé tilos vesszőt rakni, utána pedig kötelező, az egy tanulható dolog. Az, hogy mit kell egybeírni, az is tanulható, illetve: indítasz egy Wordöt, leírod egybeírva, és ha hibásnak jelzi, akkor külön kell írni. Máskülönben maradhat egybeírva. Igaz, így is NÉHA hibázhatsz, de nem mindegy, hogy valaki 20 mondatban vét egyetlen hibát, vagy egy sorban négyet.

Ha ennyi hibával jelentkeznél egy állásra, be sem hívnának interjúra, egyből dobnák a pályázatodat a kukába. Lehet ezen zsörtölődni, meg legyökerezni a másikat, nem engem fognak elutasítani mindenhonnan. ;)


Egyébként a lényegi kérdésedre a válasz: rengeteg. Nem is igazán lehet hónapokban vagy években mérni, mert teljesen egyénfüggő, hogy ki mennyi idő alatt jut el egy versenyképes szintre. Az iskolarendszerű képzéseknek általában fix idejük van, de pusztán attól, hogy a kötelezőt minimumszinten teljesíted, nem leszel jó szakember. Egy szakirányú felsőfokú végzettség mindenképp előnyös. (A szakgimis informatika szakok hiába adnak végzettséget, inkább csak ugródeszkának jók, nincs mögöttük elég tudás és tapasztalat, hogy versenyképes legyen.) Emellett persze szükséges, hogy érdekeljen a téma, legyen hozzá érzéked, és önként áldozz rá. Hogy mennyit, az a képességeidtől, és a céljaidtól függ. Sokan ott hibázzák el, hogy az elvárt szintet ugyan teljesítik, de sem a tanulmányaik alatt, sem utána nem hajlandók időt áldozni rá. A gyors meggazdagodás reményében vágtak bele, de elbuknak, mert nincs meg a szükséges motiváció és tudás. Nem arról van szó, hogy napi 10 percre sem szabad a gépedtől eltávolodni, sőt! Kifejezetten kontraproduktív és egészségtelen, amikor valaki rendszeresen reggeltől estig "kockul". Egyszer-kétszer belefér, de azért ügyelni kell a szellemi és fizikai egészségre is. De a másik véglet sem működik, hogy az ember ledolgozza a napi 8 óráját, és onnantól a gép felé sem néz. Ez egy olyan szakma, amivel együtt kell élni. Nem kell, hogy a szabadidőd minden percét ez uralja, de ha valami érdekel, akkor nem szabad sajnálni rá az időt, hogy utánanézz. Az iskolában csak a töredékét fogod megtanulni annak, amit majd használni fogsz. (És az iskolában nem is maga a tárgyi tudás a legfontosabb, hanem hogy elsajátítsd a megfelelő szemléletmódot, megtanulj kompetensen tanulni, és legyen rálátásod a szakma egészére.) Folyamatosan jelennek meg új technikák, illetve nem hátrány, ha az ember egy-egy, őt érdeklő területen alaposan kiműveli magát. Csak egy példa: én soha nem tanultam, hogy hogyan kell DNS szervert telepíteni és konfigolni; sem azt, hogy hogyan kell VPN szervert beállítani; de még azt sem, hogy hogyan kell egy VPS-en futó mail szervert menedzselni. Hallottam róla, érdekelt, kipróbáltam, megtanultam. Most meg közel napi szinten alkalmazom.

A rendszergazda egyébként a könnyebb (?) a két szakma közül, olyan értelemben, hogy könnyebb belekezdeni. Ott is sokat kell még utána tanulni, és sok dolog van, amit élesben kell majd kitapasztalnod és megoldanod, de viszonylag kisebb tudással is el lehet kezdeni a rendszergazdai pályát, mint egy programozóit.

2021. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!