Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyek a leghasznosabb terület...

Melyek a leghasznosabb területű informatikai diplomák? (Specializációk)

Figyelt kérdés

Tudom Magyarországon elég szűkös a választék és maximum specializációk vannak a 3 fő szakon belül, de általánosságban érdekelne mások véleménye.

Ha mondjuk külföldi mesterképzéseket nézünk, melyiknek van a legnagyobb piaca globálisan?


Gondolok itt olyanokra, mint az Internet of Things, Cyber Security, Cloud Computing, Data Science, Data Analytics, AI & ML, High Performance Computing stb..


Ugyanis külföldön vannak ilyen specializált MSc-k, de melyik most a legnagyobb ágyú?

Esetleg ha rangsorolnátok a hasonló területeket, hogy nézne ki nálatok a lista?



2021. júl. 28. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Sokkal többet ér a tapasztalat, mint a diploma.


Pl. 5 év szakmai tapasztalat sokkal, sokkal többet ér, mint egy diploma.


Tudom, ezt az egyetem preferálók le fogják szazazni, de ez így van. Saját példám a bizonyítéka ennek.

2021. júl. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Értem amit mondasz, de a kérdéshez úgy érzem nem sok köze van annak amit most ide leírtál.
2021. júl. 28. 15:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként amilyek érdekel, és amelyikben "tehetséges" vagy. Ezek a területek amiket fent leírtál szinte mind "kurrens" területek. Ezek mindegyik-e fejlődik. És egyre inkább. Az IoT bár én gyűlölöm sajnos itt a nyakunkon (majd meg lesz ennek a böjtje). A Security mindig is egy fontos terület volt nagyjából az 1960-as évek vége óta beszélnek erről, és összevetve az IoT-vel egyre fontosabb lesz. Cloud Computing megint egy olyan terület aminek keményen van jövője egyszerűen egyre több az adat, egyre több a feladat (ld. még IoT is rengeteg adatot fog generálni), illetve ide még becsatolható a környezettudatosság, ez egy olyan terület ami nyilván erősödni fog.

Data Science, Data Analytics (ide tenném a Big Data-t is) ld. korábban, egyre több adatunk van, egyre inkább az adat lesz az érték (most nem arra gondolok, amit ma már látunk közvetlenül, hogy kimondod/leírod azt a szót, hogy ceruzahegyező és onnan kezdve napokig ceruzahegyező reklámokat kapsz, hanem ennél "finomabb" dolgokra is ezt használják ld. még IoT /profil alkotás és társai/). De ugyanez lesz számtalan kutatási terüelten (pl. RNS/DNS szekvenálás, anyagismeret, elemzések, gyártás közi ellenőrzések stb.).

AI szintén mint fent, ld. önvezető autók.

High Performance Computing ld. fent Big Data és társaik.

Ezek itt most a legdinamikusabban fejlődő területek, most senki nem látja mit hoz a jövő. Az biztos, hogy a Data Analisys, Data Science, Big Data terletekben bőven van "kraft" mert a "modern" informatika történetében mindössze 1890 óta (nem tévedés ezernyolcszáz-kilencven) az egyik legjelentősebb terület, azt hiszem ez a röpke 131 év talán elég hosszú idő, hogy az ember érrezze, hogy ezzel érdemes foglalkozni, és nem most jön el a napja, hogy az egészet kidobják.

A Security is egy érdekes kérdés, mert ez meg mindennel összefügg. Ehhez még csak "modern" informatika se kellett, az első komolyabb "tankönyvek" (sajnos csak töredékek, meg utalások maradtak fenn) i.sz. 800 körülből származnak (ez meg csak kb. 1200 év), szintén nem várható a kifulladása (bár több forrás említi, én még nem olvastam az idevonatkozó részt, a Kámasutra egyik fejezete a titkosírásról beszél, ez meg i.e. 300 körül született, 2300éves a dolog).

2021. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2 Pont ilyen válaszokra vártam, köszi, jöhetnek még hasonlóak másoktól is 😊


Erről mi a véleményed? Én személy szerint nem nagyon értek vele egyet:

[link]

2021. júl. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!