Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "Computer Guruk" figyelem! A...

"Computer Guruk" figyelem! A szabályos gépírást is elsajátítottátok?

Figyelt kérdés
Számítógépes tanfolyamokon azt is tanítják? A helyes ujj-használatot el lehet sajátítani - Meg lehet próbálni? - autodidakta módon is?
2010. aug. 29. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%
Én nem.
2010. aug. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Akkor milyen rend szerint ütöd le a billentyűket?
2010. aug. 29. 09:50
 3/17 anonim ***** válasza:

nem tanítják.

de meg lehet otthon tanulni. vannak oktató progik, azok mutatják még azt is hogy melyik ujjal melyik betűket kell elérni.

próbálni nem lehet, csak sok sok sok gyakorlás kell hozzá

2010. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

A "typing.zip"- et letöltöd és nagyon sokat segít a gépírás elsajátításában, gyakorlásában. Magyar nyelv is van, szájbarágós, lépésről lépésre mutat mindent. (Letöltésnél az 1st mirror-t használd.

[link]

2010. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%
Aki elég sok időt tölt gépeléssel, az nincs rászorulva az ilyesmire, egy idő után marhagyorsan fog gépelni tanfolyam meg egyéb hülyeség nélkül is.
2010. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kizcar ***** válasza:

Nekem pont aktuális ez a kérdés, mert én jövő hét kedden fogok végezni a gépírás leckékkel. Utána már csak szövegeket kell írnom gyakorlás gyanánt. Mondjuk már a betűket most is tudom, már csak a számokat és írásjeleket tanulom.

Én autodidakta módon sajátítottam el. Körülbelül olyan két hónap alatt lehet végezni az egésszel, ha minden másnap megcsinálsz egy leckét.

Azért minden másnap csináltam csak, mert leszedtem egy programot, ami sajna nem tartalmazta a leckéket, így el kellett kérnem egyik haveromtól a gépírás könyvét, és abban a könyvben lévő leckéket minden másnap egyet beírtam, a másik nap a már beírtat megcsináltam.

Ha kedden elkészülök az utolsó leckével, akkor majd feltöltöm és adok linket ahonnan le lehet szedni.


Még annyit fűznék hozzá, hogy szerintem mindenképpen érdemes elsajátítani ezt a tudást, mert az ember csak nyer vele. Sokkal gyorsabban írok mint azelőtt, ha sötétben vagyok, nem kell felkapcsolni a lámpát, hogy tudjak írni.

Szóval csak jól jársz majd vele.

2010. aug. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

10:14-nek

Ezzel nem tudok egyetérteni, mert lehet, hogy egy idő után akár vakon is megtalálod az helyes billentyűt, de nem mindegy, hogy melyik ujjaddal! Nem véletlenül külön szakma az. (A 10:17-es kedves hozzászóló ebben megerősített.)

Konkrét példa: 17 éves koromban egy barátom a garázsukban hosszasan tanította az álló gépkocsin az elindulást, a gáz és a kuplung kezelését. Beiratkoztam egy tanfolyamra, elsőre sikeresen le is vizsgáztam, de a rossz mozdulatok annyira belém idegződtek, hogy azóta sem tudok szabályosan elindulni.


A többieknek: köszönöm

2010. aug. 29. 10:28
 8/17 kizcar ***** válasza:
36%

Itt a program linkje amiről írtam. Ebben már a leckék is benne vannak. Ma készültem el vele.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. aug. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 P.O.C. ***** válasza:

Én különböző gépírásoktató programokkal próbáltam, de feladtam. Egyszerűen túl bénák hozzá az ujjaim. Főleg a kisujjaim nem azt csinálják soha amit kell. Általános kézügyesség mellet, óriási türelem is kell hozzá. Nekem meg egyikből sem volt valami sok. Na meg persze utána rengeteget kell gyakorolni, hogy vissza ne fejlődjön az ember.


Amúgy nem csak a gyorsaság miatt érdemes megtanulni. Ha olyan helyen dolgozol majd, ahol sokat kell gépelni, azáltal, hogy nem kell feszt a klaviatúrát bámulni, kíméled vele a háti ás nyaki gerincet is.

2010. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Valamikor csak úgy magamtól kis táskaírógépen kezdtem, aztán írtam villanygépen is, eleinte nehéz volt angol billentyűzettel, aztán jött a magyar. Tíz ujjal és két kézzel írok, de nem vakon. Ezt nem tudtam megtanulni, ráadásul nem elég rugalmasak az ujjaim. (Valamikor nagyon nehéz munkát végeztem). De így is nagyon gyors vagyok.
2010. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!