Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linux Mint gépigénye? Mennyi...

Linux Mint gépigénye? Mennyi tárhely kell neki?

Figyelt kérdés
Legfőképp az érdekelne, hogy mennyi tárhely kell az op rendszernek

2021. aug. 12. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg 9 GB a hivatalos minimum, 20 az ajánlott. Ennél persze simán foglalhat kevesebbet, sőt, az alapértelmezett telepítés kevesebbet is foglal jóval.
2021. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos blogjukon 20 GB minimumot írnak (100 GB javasolt):

"System requirements:

* 2GB RAM (4GB recommended for a comfortable usage).

* 20GB of disk space (100GB recommended).

* 1024×768 resolution (on lower resolutions, press ALT to drag windows with the mouse if they don’t fit in the screen)."

Forrás: The Linux Mint Blog - Linux Mint 20.2 “Uma” Xfce released! [ [link] ] (de ugyanez igaz a többi ablakkezelővel szerelt változatra is - Cinnamon: [link] és MATE: [link] )

2021. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a root partíciónak 32 GB-ot adtam, annak bőven elégnek kéne lennie. Nálam félig sincs kihasználva, különféle telepítgetések után. (Mint 20.2 MATE)
2021. aug. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam kemény 15 GB-ot foglal úgy, hogy mindenféle szoftver fel van telepítve és kb. 1 éve használom.
2021. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam kemény 9 GB-ot foglal a rendszer. Azért érdemes minimum 16-ot adni neki még így is, hogy gond nélkül tudjon telepíteni frissítéseket, meg hasonló dolgok.
2021. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KmsRys ***** válasza:
Én kb fél évvel ezelőtt rátelepítettem egy 16GB-os micro SD kártyára (igen, rá volt telepítve, nem csak live volt), és még utána is maradt hely, majdnem a fele, bár így sem volt teljesen elég. Egy 32 gigát azért ajánlok.
2021. aug. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nekem annó az Ubuntu volt pendrive-on, de nem tudtam rá menteni semmilyen fájlt. Most újra érdekelni kezdett a linux és nem tudtam, hogy mennyire változtak a gépigények.
2021. aug. 19. 22:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!