Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért sárgábbak a képeim...

Miért sárgábbak a képeim telefonon letöltés után?

Figyelt kérdés

Egy Nikon fényképezővel csinálok képeket, ezeket Lightroomban szerkesztem PC-n. (a színtér végig sRGB)

Az exportált jpeg képeket feltöltöm Drive-ba. Telefonon a képek színe Drive-on megnyitva jó, viszont ahogy letöltöm őket a telefonra, sárgábbak lesznek és fakóbbak. És ezáltal ha instagram-ra töltöm a képeket, ott is sárgák.


Ha jól tudom, a telefon nem tudja kezelni a kép-infót, ezért jeleníti meg rosszul a színeket.


Valaki tud megoldást, hogy a telefonon Drive-ból letöltve ne változzon a kép színe?



2021. aug. 16. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
PC-n, ha letöltöd drive-ból és ott nyitod meg, akkor is sárgábbak?
2021. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem, PC-n minden rendben van, még akkor is, ha telefonra töltöm le, és onnan visszatöltöm PC-re.
2021. aug. 16. 14:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Google Photos-on keresztül is ezt csinálja a telón?
2021. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ha Google Photos-ba töltöm fel a képeket, az telefonon a Photos-ban is sárga, és ha letöltöm, akkor is...
2021. aug. 16. 14:42
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ha törlöd az exifet a fotódról, akkor milyen lesz pc-n a fotó?

2021. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, PC-n mindenhogy jó, telefonon viszont a Drive-ban való megnyitáson kívül mindenhogy sárga lesz... (letöltve, és Google Photos-ban is).


Egyelőre az a megoldásom, hogy Drive-ban megnyitom, és screenshotot csinálok róla. Ez működik, csak félmegoldás

2021. aug. 16. 15:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Két dolgot próbálnék még.

1, nem Lightroomos veriót ugyanarról a képről

2, ismerőssel megosztani egy ilyen sárgás képet driveból és a telóján megnézni, hogy neki is sárga lesz-e, vagy sem.

2021. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőt kipróbáltam. A nyers képek Drive-ra töltve, telefonon megjelenítve jók, viszont telefonra letöltve szintén sárgák.

Kipróbáltam egy ismerősömmel, neki vöröses árnyalatú lesz a kép (nagyon minimálisan).

Nikon D3300 a gép, sRGB-re van állítva, és JPEG-re (legjobb minőségűre).

2021. aug. 16. 16:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Van olyan pont a történetben, amikor a telefonon jó a képek színe?

Nem arról van szó, hogy a PC monitora jól/rosszul (mindenképp a telefontol eltérően) kalibrált és ezért egyszerűen más színeket mutat egyik eszköz, mint a másik?


Ha állandó színhelyességet akarsz, akkor kalibrálni kell mindegyik megjelenítő eszközt, illetve elfogadni, hogy csak a kalibrált kijelző mutat színhelyes képet, a többi nem.

2021. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kalibrált a monitor. Például ha a windows fényképnézegetőben nézem a képeket, jó a szín, viszont ha diavetítést indítok, sárgás zöldes fakók lesznek a képek.
2021. dec. 31. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!