Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows xp-n elfelejtettem a...

Pista123 kérdése:

Windows xp-n elfelejtettem a jelszavamat mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Igazából ez apámé volt valamikor de o el felejtette a jelszót én próbáltam az administrator meg vendég módba belépni de az administrator felhasználónevre nem reagál csak azt írja hogy a jelszó meg különbözteti a kis és nagy betűket vendégnel pedig azt írja hogy deaktivaltak a fiókom forduljak a rendszergazdahoz.

Amugy a laptop (siemens lifebook e4010) német nyelvű lehet csak más hogy kéne bírnám az administrator felhasznalonevet.

Amugy cd-s meg pendriveos megoldásra nincs lehetőségem. Elore is köszi!



2021. aug. 16. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
2021. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:
90%

Ha a fent linkelt módszer nem működik, esetleg megpróbálhatod az Ophcrack Live CD -t.

[link]


Ez képes kiszedni a Windowsból a jelszót pillanatok alatt, ha a partíció nincs titkosítva.

2021. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De nekem ezt az ablakot adja ki: [link]

Csak ellote egy másikat aminél meg kell nyomjam a ctrl alt del gombokat egyszer


A safe mód ugyan ez csak nagyobb az ablak és fekete a háttér


Ezt adja ki ha be írom hogy gast=vendég : [link]


Mert a laptop ugye nemet nyelvű mit kéne betű szerint be irnom hogy az administrator fiókba belépjek?

2021. aug. 16. 13:09
 4/7 P.O.C. ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb újra rakni az egészet?
2021. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Több megoldás is van.

- Elviszed egy szakemberhez, aki ért hozzá, és a megfelelő jogi nyilatkozat után (miszerint büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy valóban a te rendszered az) kb. 15 perc alatt eltávolítja neked a jelszót.

- Újratelepíted a rendszert.

- Esetleg hagyod az egészet a fenébe, és megtanulsz rendesen írni-olvasni.

2021. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Adatmentéshez kellene?


Ha CD/pendrive nem használható, akkor marad a HDD kiszerelése és másik géphez csatlakoztatása. (külső házzal vagy átalakítóval)


Kiszerelés: [link]

2,5" IDE HDD házak: [link]

2021. aug. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyomj 2x ctr+alt+del-t és föntre ird be hogy rendszergazda és ok-ra kattintasz


Megnyitod a parancsort és beirod net user (felhasználónév) 123


és be tudsz lépni az 123 jelszóval

2021. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!