Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az RFID és NFC...

Trashboy kérdése:

Mit gondoltok az RFID és NFC implantátumról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyszer még régebben nem tudom, hogy miért egy facebook reklám dobta fel nekem ezt az eszközt amit RFID vagy NFC implantátumnak hívnak. Ezekről azt kell tudni hogy egy kb rizsszem méretű bioglass-ba tett kis chip amit az ember bőre alá tesznek. Ennek jelenleg két féle fajtája van, az egyik ez a bioglass-os a másik a flexibilis. Ezen belül két típus van jelenleg az RFID ami 125KHz-n megy és az NFC ami 13.56MHz-n(bioglasso veriónál van olyan amiben van nfc és rfid is, ez értelem szerűen méretben nagyobb). Nem egy elterjedt dolog nyílván, 2018-as cikkek szeint svédeknél több mint 4000 ember rakatott a kezébe(akkor) azóta nincs akkora hang körülötte. Facebookon egy tudományos meme oldalon tök véretlenül egy hasonló téma jött fel és egy magyar férfi is oda volt érte és egy jó hosszú listát írt az előnyeiről. Pl: tárolhatod rajta az irataidat, hozzáadhatod a bankkártyádat és fizethetsz a kezeddel(vagy ahova rakatod), kinyithatod a lakásajtódat feltéve ha olyan zárad van, kocsidat kinyithatod, stb.. Persze ezek mellett természetesen vannak veszélyei is pl elvileg elég egyszerű feltörni ezeket, könnyen megfigyelhetnek ha akarnak(habár ezt most is simán megcsinálják veled). Az a cég amit én néztem elég népszerű ebben a témában, és még térképen mutatja is hogy hol vannak emberek akik ezt belédrakják de magyarországon pont nincs, legközelebb Bécsben van, viszont azt írják, hogy egy képzett piercinges illetve egészségügyi dolgozó is képes belédrakni a kapszulás félét mert azt mint az állatoknál is egy vaskos tűvel nyomják beléd. A flexibilisnél azért már más a helyzet hiszen ott már vágni is kell szikével stb. Ezeket amúgy a mutató és a hüvelykujj közötti részbe szokták rakni/nyomni. Ahol olvastam róla véleményeket elég megosztóak valakik jogosan a totális megfigyelés és kontroll miatt félnek tőle de a legtöbben akik ellenzik és a róluk szóló videókat is dislikeolják azok a vallásosok akik minden szarságot felhoznak ellene mit pl. aki ezt elfogadja az az ördöggel paktál le, az antikrisztus eljövetelét hozza el ez meg valami Lukács vagy kinek a mittudom én hányadik könyvét idézgetik. Úgyhogy ha valami vallásos szintén ezt szeretné hozzáfűzni az kérem ne tegye mert nem érdekel. A normális vallásos emberek illetve mindenki más nyugodtan szóljon hozzá. Kérdésem felétek ti bevállalnátok vagy nem? Szerintetek van értelme vagy nem? Illetve akiket szintén érdekel vagy többet tudnak róla azoktól kérdezném, hogy ezekre hogyan teszi valaki rá pl. az iratait vagy a bankkártyáját hogy fizetni tudjon? Ha valaki erre adná a fejét akkor NFC vagy RFID érné meg?



Bioglass-os(rizszem méretű): [link]


Flexibilis: [link]



2021. aug. 23. 02:04
 1/7 Argloss ***** válasza:

Korlátozott a használhatósága, kényelmetlen cserélni abban az esetben, ha elromlik. Telefon jó eséllyel mindig van nálad, szóval nem sok értelmét látom egyelőre.

Szerintem akkor éri majd meg technológiát ültetni magunkba, ha majd kontaktlencsét tudunk monitornak használni, vagy közvetlenül az agyba továbbítani a képet. Bár ez marha veszélyes lenne, mert ha ennek a rendszerét megtörné valaki... Huhh.. :)

2021. aug. 23. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 CspCsj ***** válasza:
76%

Gyorskeresésre: korábbi az RFID, majd erre épült az NFC.


Leegyszerűsítve az RFID áramkör úgy működik, hogy megadott tulajdonságú rádiójelre áram indukálódik benne, amire ugye bekapcsolódik és kisugározza a benne tárolt számsort. (azonosítót)

Tehát ez egy passzív (áramellátás nélküli) adathordozó.

Persze lehet elemes változatot is építeni, amiknek így nagyobb is lehet a hatótávolsága, de viszonylag hamar lemerülnek.


Megfigyelésre szerintem elég nehéz használni, mivel:

- viszonylag közel kell lenni a vevőhöz (pár méteren belül)

- könnyű "lemásolni" az RFID jelet

- a jel árnyékolása/blokkolása/zavarása sem túl bonyolult


Az NFC ezt továbbfejlesztette:

- pár centi a hatótáv (bár megfelelő eszközzel azért lehallgatható pár méteren belül)

- titkosított kommunikáció

- aktív eszköz kell hozzá (pl. telefon akkuval)

- kétféle üzemmód: két aktív eszköz kommunikál egymással, vagy egy aktív eszköz egy passzív adathordozóról olvas le adatot és műveleteket végez


Elsősorban ipari/vállalati automatizálásban van szerepük, esetleg cégen belüli korlátozások/követések is megvalósíthatók - azonban személyes megfigyelésre vannak olcsóbb és hatékonyabb módszerek.

2021. aug. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha el is terjed, én leszek az utolosó ember aki beadatja magának.
2021. aug. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

A gond az hogy semmire sem alkalmas. Legfeljebb kutyáknál válik be ha elkóborolnak.


Embereknél nem alkalmas azonosításra, mert könnyű csalni, kivenni, mástól elvenni, stb. Ez nem nagy hatótávolságú, nincs benne mobiltelefon sim, nem követhető vele senki. Nem hogy fizetést de még az ajtózárat se bíznám rá..

2021. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4/4-es what? Könnyű kivenni,elvenni azt ami a bőröd alatt van? Főleg a flexibilist ami nem is látszódik? Persze elvehetik tőled ha levágják a karodat vagy késsel kivágják a bőröd alól, de azért lássuk be a telefonodat meg a pénztárcádat sokkal könnyebben elveszik tőled mint ezt. Emberek nyomkövetésére még nem igazán alkalmas de ezt MÉG nem is arra tervezték. Emberi azonosításra meg pont hogy tökéletes lenne ha az irataid,betegségeid rajta lennének akkor egy esetleges balesetnél a mentősöknek simán elég lenne csak leolvasni a chipet és már tudják is hogy pl mire vagy allergiás, esetleg szívbeteg stb. Persze ehhez kellene az egészségügyi oldalról is ez a mértékű fejlődés. Az meg hogy nincsen benne telefon sim MÉG az azért van mert még nem tart ott ez a dolog/nem arra tervezték, habár ha esetleg felkapott lesz akkor simán el tudom képzelni valami e-simes formában. Az okostelefonok sem tudtak azonnal annó annyi mindent mint ma.
2021. aug. 24. 13:22
 6/7 A kérdező kommentje:
A flexibilis verziót szerintetek kivel lehetne berakatni? Ahhoz már szike kell amivel egy 8mm széles és 35mm mély szubdermális zsebet kell csinálni. Ezt már piercinges nem tudná megcsinálni de magyarországon meg nincsen hivatalos partnerük.
2021. aug. 24. 14:59
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Szikét lehet venni az OBI-ban, és biztos akad egy jóbarátod aki öngyújtóval sterilizálja majt hátbaszúr vele és benyomja a kapszulát..... ;)
2021. aug. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!