Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hova tudnám menteni a képeimet?

Hova tudnám menteni a képeimet?

Figyelt kérdés
Lenovo ideapad S540es laptopom van, es rengeteg képet eddig ide mentettem, sok kozuluk goproval keszult. Amikor mentettem volna a következő adagot, kiirta h nincs eleg tarhely. Kb 20 GB szokott lenni egy adagnyi sorozat. Nagyon mast nem tarolok a gepemen, csak képeket. Mit javasoltok, mit tegyek?

2021. aug. 30. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyjából semmit nem jelent h laptopra mentettél képet... nyilván egy idő után elfogy a hely a merevlemezen amit persze nem írtál meg, hogy mekkora tárhelyet ad. Ezen kívül ha máshova nem mented le a képeket és minden a laptop merevlemezén van, akkor el fog fogyni a helyed és ennyi :D Én azt javaslom ne mentegess ennyi képet, vagy máshova mentsd őket aminek nagyobb a tárhelye, vagy vegyél bele olyan merevlemezt, aminek nagyobb a tárhelye.
2021. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
237 GBot ir ki, most vettem eszre h ebbol 230 GB foglalt.
2021. aug. 30. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
na tehát van egy laptopod amiben van egy merevlemez, aminek 237 GB a kapacitása, te pedig annyi képet raktál rá ezek szerint, hogy elfogyott a tárhely... nem tudom, hogy ami benne van az SSD vagy HDD (merevlemez) de egy HDD ami mondjuk 1000 GB már elég olcsó viszont ha ez most neked SSD és HDD-t vennél bele akkor lassabb lesz a géped mert az SSD sokkal gyorsabb, ebből adódóan drágább is. Menj el egy szaküzletbe, vidd magaddal a géped és kérdezd meg mit ajánlanak bele, illetve segítsenek a képet átmentésében ha veszel új merevlemezt, mert szerintem a laptopodba csak 1 merevlemez fér el.
2021. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Veszel egy a mostaninál nagyobb SSD-t (500 vagy 1000GB), berakatod a laptopodba, rakatsz rá egy windowst a régi HDD-hez veszel egy külső tokot és megtartod mint külső HDD :)
2021. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha google drive-ra feltöltöd? Én 3 éve töltöttem fel egy csomó fájl-t, biztonsági mentésként, beleértve, képeket is, azóta is megvannak. Persze, az ingyenes verzió-ba, bár nem néztem, mennyi a maximum kapacítás. De szerintem, megéri feltöltened őket, addig, ameddig nem szerzel + tárhelyet.
2021. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
igazad van McLane csak azért nem mondtam neki ilyeneket, mert már a kérdésből és a válaszból is látszik, hogy nem szakértő a témában. Ezt így mindenki értette aki ért hozzá, de ő nem fogja :D
2021. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy terás külső hdd-t, s oda mentsd át a képeid.
2021. aug. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6: de ha besétál ezzel az elképzeléssel az első boltba akkor ott megoldják neki :)


Nekem is van egy ilyenek a régi laptopvinyókhoz, teljesen jó cuccok ezek:

[link]

2021. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ebbol a kulso hdd tunik a legszimpibbnek, es igen, valoban nem vagyok szakerto, ezert is irtam. :) Ebben az esetben mit tudtok ajanlani, es kb mi a realis ar? (Mivel a gepet tenyleg csak szemelyes hasznalatra hasznalom, nehany doksi kivetelevel csak a kepeim, videoim vannak rajta, nem biztos h kell egy ujabb belso merevlemez.
2021. aug. 30. 19:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Rákerestem a laptopra és ha minden igaz ebben már M2 nvme SSD van, így akkor az SSD cserélős megoldást elvethetjük - ha ez igaz.


Külső HDD-re két lehetőséged van:

veszel egy sima külső HDDt, pl egy ilyet:

[link]


bedugod USBre és kész. Mondjuk ez épp nem túl gyors ( vagyis inkább lassú ) de tárolásra elmegy. Ebből vannak drágábban kicsit gyorsabbak is.


Vagy kicsit drágábban veszel egy fele ekkora kapacitású SSD-t, de ez legalább gyors lesz:

[link]

2021. aug. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!