Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Normális hogy az új MSI...

Normális hogy az új MSI laptopom kb 1 órát bír töltés nélkül?

Figyelt kérdés

Nem rég vettem üzletben, 100%rol 29%re csökkent 39 perc alatt. Kb. 1 órát bír töltés nélkül. Mennyit kellene bírnia?


Csintaltam ezt a kalibrálást is, sajnos semmit nem változott.


Van ötlet miért/hogy lehetne megoldani , vagy ez normális?


Nem is terhelem túl, 1 dolgot használok ilyenkor háttérben kb. bezarok mindent.


Pontos Típus :MSI GF63


Köszönöm



2021. szept. 7. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem is terhelem túl, 1 dolgot használok ilyenkor háttérben kb. bezarok mindent."


És az az egy dolog is csak játék? :D


Ha valami i7 van benne meg odapörkölsz a GTX1650-nek akkor az a kettő együtt biztos beránt vagy 100 Wattot, az meg hamar lezabálja az akkut - max terhelésen jó esetben egy órát kellene bírnia, azt is éppencsak.

2021. szept. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Idle eszik kb 20-25Wh-t, az 2-2,5 óra alatt megeszi az 51Wh-s akksit.
2021. szept. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Morzsi007 ***** válasza:
Hát az hurkalé. Hogy adnak ki ilyen gépet manapság?
2021. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ez normális. 7 órás üzemidőt bírnia kellene legalább ha nincs játék akkor.
2021. szept. 8. 14:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 7 órát nem kell bírnia. A 15Wattos procival szerelt ultrabookok tudnak 7-11 órát, de annak a fogyasztása töredéke a tidben lévő processzornak.


Esetleg azt tudom elképzelni, hogy valami el van állítva a zenergiagazdálkodásnál és folyamatosan a dedikált videókártyát hajtja, akkor is amikor elég lenne az IGP és az nagyon megdobja a fogyasztást.


Lehet váltani az energiagazdálkodás menüben, hogy mikor használja a dedikált videókártyát, de meg nem mondom pontosan hol, meg maximális energiagazdálkodásra van kapcsolva akkor a processzort sem hajtja annyira. Egy próbát megér.

2021. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na meg lett, 9 órát bír úgy alapjaratban ha nem játszok :) és be van zárva a a felesleges alkalmazás.


Köszi a választ utolsó.

2021. szept. 8. 23:15
 7/7 Morzsi007 ***** válasza:
Meg párszor (2-4x) azért fel kell tölteni, hogy elérje a max üzemidőt.
2021. szept. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!