Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik az emulátor az?

Melyik az emulátor az?

Figyelt kérdés
Melyik emutár jó arra hogy xbox kontrollerre érzékelje a billentyűzetet, játékhoz kellene de mindig is utáltam a sima kontrollereket. Láttam már hasonlót csak nem tudom mi volt a neve.

2021. szept. 19. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

most te pc-n xbox emulatorban billetyűzetet akarsz használni nem kontrollert? Ha igen:

Ezt bármelyik emulátor tudja csak be kell állítani h te melyik melyik gombbal melyik gombot akarod potolni, ez a legalapabb funkcioja bármely emulatornak. Révén nem mindenkinek van jó kontrollere pc-hez és mint sokan köztük te is jobban szeretik a billentyűzetet.

2021. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem teljesen hanem pc-s játékhoz ami nem támogat csak kontrollert.

És ehhez emulátort keresek.

2021. szept. 19. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az AntiMicro kell neked.

Leírás róla (2. pont alatt):

[link]


Github link a szoftverhez:

[link]

Üdv!

2021. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(#3 vagyok)

Jaah illetve ezeket nem "emulator"-nak hívják hanem "keymapper"-nek.

Az emulátor arra képes hogy egy X hardvert és/vagy szoftvert hoz neked létre virtuálisan és majdnem teljes értékűen használni tudod azt a nélkül hogy rendelkeznél az emulált eszközhöz szükséges hardverekkel, modemekkel.

Lásd PSP Emulátornak a PPSSPP vagy épp Virtuális PC emulátornak a VirtualBox netán PS1/PSX emulátornak az ePsXE.


A keymapperek pedig pont ezen szoftverek összessége amik arra szolgálnak hogy egy valamilyen gombot egy másik gombbal helyettesíts akár ugyanazon akár más aktív periférián. Szóval ezzel képes vagy a pl. kontroller "Y" gombját virtuálisan lenyomni a billentyűzeten található "S" billentyűvel.

Ilyen pl Windowson az AntiMicro vagy Androidon az Octopus app.


Ezt muszáj voltam leírni annak érdekében hogy többet ne használd rosszul a két fogalmat, ne keverd őket.

Üdv!

2021. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de mivel nincs kontrollerem és ugy kezdődik hogy csatlakoztasam azt ezért sajnos evel se vagyok előrébb, amugy mivel nincs kontrollerem ezért emulátor kell hozzá hogy virtuálisan létrehozza azt valami.
2021. szept. 20. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!