Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A számitógépem 2 partícion...

A számitógépem 2 partícion van. Hogyan lehet a következőt megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A C:\\-n van a Windows, a D:\\-n pedig az adatok. De van egy probléma. Amikor a C:\\ről szeretnék átvinni adatokat a D:\\-re akkor azt írja ki, hogy : " X nem másolható, hozzáférés megtagadva".

Valaki tudna segíteni abban, hogy a D:\\-be beletudjak rakni dolgokat, és tudjam is őket kitörölni?

FIGYELEM: Nem Írásvédett fájlokat szerettem volna áthelyezni!


2008. dec. 11. 14:02
 1/5 Hintalow ***** válasza:
Milyen adatok azok? és hogyan kerültek oda? Ha olyan fájlok, amit valami használ, akkor azt nem tudod áhthelyezni, max. átmásolni. (Tényleg: másolni, v. áthelyezni próbáltad?)
2008. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
D-ről tudsz másolni a C-re...bármilyen adatot?
2008. dec. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alkmazás alatt álló fájlokat semmiképpen sem fogsz tudni xp ben törölni, áthelyezni (hisz az is törlés) csak másolni. Másolni bármilyen fájlt enged, amennyiben a fájl adattartalma sértetlen. Fontos hogy bizonyos rendszerfile okat, nem csak windows ét hanem más alkamlazásokét is ( ez gyártótól függő) hogy pl mást nem mondjak, az egész "Dokumentumok" kuszaságát NEM TUDOD TÖRÖLNI, áthelyezni, eltüntetni, ha valamilyen korlátozott hozzáféréssel rendelkező user ként vagy belépve a rendszerbe. Pl: van egy xp, van két user, Kati és Pisti. Pisti nemhogy nem tudja törölni sem a legtöbb system32 es filet, sem a windows könytárban található szinte összes filet, de még csak bele sem tud nézni Kati dokumentumaiba, nemhogy törölni őket. Tehát kb. egy "szimpla user" számára majdnem az egész C:\ a dokumentumokkal, a program files ok zömével, a teljes windows mappával és a lapozó file al együtt terra incognita -nak van nyilvánítva. Mert ezt így találta ki a mikró annak idején. Megoldás kettő is van. Egy: belépsz mint Administrator, tehát kvázi "a Főnök". Ezt például megteheted csökkentett módban, ott alap hogy adminként nyitsz, hiszen nem tudnál debugolni ha nem igy volna. Aztán admin ként ugy alakitod a usereket, ahogy szeretnéd. Fontos: ha nincs user beállitva,tehát elméletileg "felhasználók nélkül" települ egy XP, akkor midneki system admin jogokkal lép majd be! (ajánlatos) Plusz! Fontos tudni hogy mi fut a háttérben, nézz utána informálódj hogy a futó alkalmazások mit takarnak mit lehet kilőni, és utána probálj törlést áthelyezést. És ha ez sem megy, akkor ultimate megoldás: csinálsz egy lemezes rendszert. Nem kunszt, linuxok, egyéb TÖKEGYSZERŰ operációs rendszerek armadája áll rendellkezésedre, egy lemezen elfér. Onnan aztán kitörölheted még az egész meghajtót is! Egy példa amit én szoktam használni, ha vírus támadott filet kell eltávolítanom(mert ugye az is törlhetelen lesz) a Bart EP nevű kis "rendszereske"
2008. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak adatok D-n vagy csak siman ures? Mert ha ures akor lehet az a baj hogy nincs formazva vagy szimplan korlatozot felhasznalo vagy es le van tiltva D-n az iras jog
2008. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én vok természetesen az Adminisztrátor, és a D-n vannak adatok, csak most valami miatt nem lehet a D-re adatot rakni.
2008. dec. 13. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!