Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért jelentkezik ki, ha...

KmsRys kérdése:

Miért jelentkezik ki, ha bezárok egy programablakot?

Figyelt kérdés

A gépen Debian és Ubuntu (Xubuntu) Linuxok vannak. Tegnap megjelent egy új hiba, ami eddig nem volt. Ha bezárok egy programablakot, mondjuk egy képnézegetőt, vagy megnyitott ablakok közt váltok, hirtelen eltűnik minden a képernyőről, csak fekete az egész, és a bal felső sarokban van egy kis fekvő vonal, majd bejön a LightDM bejelentkező képernyője. Szerencsére nem mindig csinálja ezt, de olykor gondol egyet, és magától kijelentkezik, vagy nem is tudom hogy mondjam.


Eddig ilyen tényleg nem volt, tegnap a Xubuntu kezdte, ma viszont a Debian futott, amikor ez történt. Szerintem ez nem szoftveres eredetű hiba, mivel mindkét rendszer alatt megtörtént. Mi okozza ezt, és hogyan lehet megszüntetni? Nem szeretném, ha még egyszer ez megtörténne, eddig se volt ilyen soha!



2021. okt. 9. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
RAM hiba. Vagy tápegység. Halál komoly.
2021. okt. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát ez remek... Sajnos egy darabig nem tudok venni ilyeneket, bizonyos okokból kifolyólag, szóval a csere nem opció.


4 RAM modul van, ha megint ilyen történik, kiveszek 2-t, és megnézem jó lesz-e. Ha nem, akkor visszateszem őket, és a másik 2-t veszem ki. Ha jobb megoldás nincs, inkább legyen kevesebb a memória, csak működjön jól.

2021. okt. 9. 22:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek futtass le egy memtest 86-ot,hogy a memoria hibát igazold vagy kizárd.

Esemény naplóba is rá tudsz nézni,mi okozza a hibát.

2021. okt. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A memtest86+ teljesen lefagyott 72%-nál, magára hagytam egy időre, de nem mozdult, ki se tudtam lépni belőle az ESC billentyűvel, annyira lefagyott.


Így nézett ki, ahogy maradt: [link]


Az esemény napló alatt a syslog fájlt érted? Abban csak a mai események vannak meg, és ma még nem történt ilyen.

2021. okt. 10. 16:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha kiveszed valamelyik ram párost,akkor is ez történik?
2021. okt. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kivettem, úgy néz ki, hogy így jó: [link]


Azt írja, hogy no errors, és nem is fagyott le.


Akkor ez azt jelenti, hogy valamelyik RAM modul hibás, amelyiket kivettem?

2021. okt. 12. 16:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Most cseréld ki a két RAM modult. Ha így is jó, akkor alaplap probléma lehet. Ha így rossz, akkor RAM probléma.
2021. okt. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ez a RAM modul cserélgetés nem érne semmit, mivel már megint megtörtént az, amit a kérdésben írtam, legútóbb az Audacity-t zártam be Debian alatt, amikor megint elveszett az egész Xfce session...


Ugye a memtest86+ azt írta, hogy nincs hiba, azóta nem is variáltam semmit, úgyhogy valami más okozhatja a problémát.

2021. okt. 13. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyári video driver van beállítva, vagy a nouveau?

Egy lemez/fájlrendszer ellenőrzést is érdemes lehet futtatni, live CD-ről indítva. Ha ott nincs hiba, akkor próbaképpen csinálni egy új felhasználót és azzal kipróbálni. (Nekem pl. egy másik disztrónál az ablakkezelő/dekorátor/kompozitor user beállítások másztak el csúnyán, nem is találtam meg, hogy pontosan hol.)

Még egy tipp, bár az Xfce-t nem ismerem annyira: kikapcsolni az animációkat, effektusokat, stb. (Merthogy az asztal/ablak műveletekhez kapcsolódnak a hibák.)

2021. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Csak a Nouveau az egyetlen opció, mivel 2019-ben úgymond megszűnt a kártya támogatása, ami driver van a repoban, az teljesen elszúrja a felbontást, ráadásul lassítja is a gépet. Pont azóta használom a Nouveaut, amióta egy frissítés elszúrta az egészet.


Azóta telepítettem Manjarot, most is arról írom ezt, idáig még nem záródott be az xfce-session, persze nem örülök előre. Főleg, hogy a Manjaro meg csak akkor megy normálisan, ha kihúzom az egyik HDD-t és az optikai meghajtót (ami a másik 2 rendszer alatt érdekes módon nem problémás).

2021. okt. 14. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!