Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Villámcsapással hoztak nekem...

Villámcsapással hoztak nekem egy gépet javításra. Tudna vlk segíteni egy dologban?

Figyelt kérdés
Az alaplap néz ki satunak, de nem akarok cserét, csak ha muszáj. Ha áramot kap a cucc a power led villog és semmi más reakciót nem lehet belőle kihozni. Nincs esetleg vlm tippje vlkinek, hogyan lehetne megjavítani? A kondik rendben vannak.
2010. szept. 2. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, márpedig muszáj lesz. Házilag alaplapot javítani derék dolog.
2010. szept. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
öcsém elektrós, már csak kitud cserélni benne vlmt, meg én is konyítok azért hozzá vlmennyit:D
2010. szept. 2. 12:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Alaplap és táp csere (legalább). Ezt nem lehet megúszni.
2010. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, a legtöbb ember akibe belecsap a villám túléli.


Esetleg a tápot kicserélted? Gondolom, ha javításokkal foglalkozol van otthon csere alkatrészed mindenből, így ki tudod szűrni, hogy tényleg az alaplap-e a hibás.... (ennyiből, hogy a led villog, de semmi más reakció, akár kontakthiba is lehetne valahol...)

Még a processzor is lehet a bűnös... :)

2010. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 yuda ***** válasza:
Ha volna egy hasonló kaliberű működő géped,abban egyenként kipróbálhatod mely alkatrészek működnek és melyek nem -egyébként ismerősömnél volt egy hardwer látható: forrasztás elengedte magát -azon házilag segített -azóta is működik.
2010. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
mint mondotam az alaplap a hibás, minden más tesztelve lett még a proci is;) Egyedül az alaplap totál nulla, csupán a villódzás. Viszont nem akarom, eldobni, ha megtudom menteni. Ennyi a történet, csak tippeket szerettem volna, hogy mi mehet tönkre az alaplapon ilyenkor, amit cserével lehetne javítani a kondikon kívül.
2010. szept. 2. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Kell bele másik alaplap, ennyi. Viharban nem kell bekapcsolni az asztali gépet, a konnektorból is ki kell húzni. Laptop akkuja se legyen csatlakoztatva. Mi a nagy viharok idején a villanyórát is lecsaptuk, mint kiderült, a legjobbkor, éppen előttünk csapott bele a villanyoszlopba a villám.
2010. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy volt mérőt, és minden szálon ahol csak tudod mérd le, hogy működik-e. Ezzel kb. 1 hónapig nézegethetet a dolgokat, vagy csak 1-2 órát, ha szerencséd van. :D Jobbat nem tudok házi alaplap javitásra... :P
2010. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!