Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Víz folyt be a laptopomba és...

Víz folyt be a laptopomba és azóta nem akar bekapcsolni. Örökre tönkrement? Menthetőek még az adatok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kb másfél órája történt az eset hogy a laptopom felett pohárból ittam vizet, ám véletlenül kilötyköltem belőle egy keveset és azóta nem akar beindulni a szerkezet. Nyilván ma már nem tudom sehova se vinni, de ha hétfőn elviszem egy szervízbe, úgy még menthető lehet a dolog, hogy ne vesszenek el teljesen az ott fent lévő fontos dolgok és ne kelljen újat venni?

2021. okt. 15. 18:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy 2013-as Lenovoról van szó
2021. okt. 15. 18:08
 2/9 Szirty ***** válasza:
100%

A legrosszabb amit egy beázott elektronikával tenni lehet az a próbálgatása hogy működik-e még. :-/


Semmiképp ne akard bekapcsolni, húzd ki belőle a töltő adaptert és vedd ki az akkut ha kivehető fajta.


Az adataid jó eséllyel menthetők az adathordozó kiszerelésével és másik gépre kapcsolásával.


A laptop meg ha kiszáradás után sem indul (1-2 hét száraz melegben) akkor szerviz megjavítja. Hogy mennyiért azt majd megmondják.

2021. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát az 1-2 hét nem valami biztató, mert ugye nekem is szükségem van rá.


Hogyha az adathordozót kiszerelik és azt egy vadonatújan vett gépre kapcsolják, akkor azon is ugyanúgy fent lesz minden mint korábban?

2021. okt. 15. 18:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd 3 napra radiátorra, és forgasd időnként.
2021. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 hozzászólás csak akkor legyen aktuális, ha a radiátort állja a kezed.


másképp megolvadhat a laptop

2021. okt. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szirty ***** válasza:
100%

"másképp megolvadhat a laptop"


A radiátort (már ha ugyanazt értjük alatta) központi fűtésnél használnak és víz melegíti.

A víz és így a radiátor hőmérséklete nem nagyon közelíti meg 100 C fokot. A laptopokban nincs alkatrész olyan anyagból ami 100 fok alatt megolvad.

2021. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olcsón vehetsz addig is egy kis üzleti használt notebookot. A 2013-as Lenovoról pedig kiszerelik a HDD-t és külső merevlemezre le tudják menteni.

[link]

[link]

2021. okt. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
mi lett vele? Elolvadt?
2021. okt. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rá másnap rögtön szervízbe adtam, de még semmi hír nincs róla...
2021. okt. 26. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!