Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Villog hátul a gép kikapcsolt...

Villog hátul a gép kikapcsolt állapotában?

Figyelt kérdés
Lett egy új asztali számítógépem, viszont azt vettem észre éjjel hogy a gép ki van kapcsolva, és úgy villog hátúl, gondolom a hálókártya villogott. Érdemes esténként lekapcsolni a táp gombját, vagy az úgy villoghat úgy?
2021. okt. 16. 05:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan villoghat.
2021. okt. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Villoghat, engem nem zavar
2021. okt. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól gondolod, a hálókártya LED-je villog.

A hálókártya azért marad tápfeszültség alatt, mert csak így lehet megoldani a gép hálózaton keresztül történő felébresztését (WOL: Wake On LAN).

Egyes gépeknél a BIOS setupjában le lehet tiltani ezt a lehetőséget. De maradhat így is, alig fogyaszt valamit.

2021. okt. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jólvan akkor. Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 16. 07:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar akkor villoghat.
2021. okt. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az mondjuk gyanús, hogy kikapcsolt állapotban is van adatforgalom a porton. Ugyanis alaphelyzetben max folyamatosan kellene világítania.
2021. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Rákérdeztem a számítógép szerelőtől, aztmondta hogy azért villog mert a routertől kapja az áramot. És ő is megerősítette hogy nyugodtan villoghat
2021. okt. 29. 08:38
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
:DD
2021. okt. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!