Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop vásárlásban help?

Laptop vásárlásban help?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hamarosan új laptopot vennék főként otthoni átlagos használatra.

Azaz inkább csak youtube videókat néznék, facebook, pinterest, néha photofiltre, word használat, crunchyrollt szoktam sokat nézni meg dailymotion. Viszont jó lenne ha lenne benne dvd/cd meghajtó, külön is lehetne igaz de jobban szeretem ha egybe van minden. Meg ugye legyen rajta néhány usb csatlakoztató. Magyar billentyűzetes legye amin jól láthatóak a betűk. (íűúüöő..) Ennyi fontos nekem igazából. Árban 300.000 maximum. Nem baj ha nem minden feltétel megoldható de örülnék ha így minden meglenne egy laptopban.



2021. okt. 25. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:

300 ezerből már lehet erre a felhasználásra korrekt laptopot venni.

USB csatlakozóból minden laptopon szokott lenni 3-4 darab, a magyar billentyűzet is az esetek döntő többségében adott, viszont a DVD olvasó erősen kiveszőben van, én nem erőltetném. Mire használsz még ilyen adathordozót? Egyébként ezekből is lehet külső egységeket venni, szóval ha jól értem, akkor ez nem kizáró ok.


Én azt szoktam javasolni, hogy legyen rajta billentyűzetvilágítás, matt kijelző, 15,6 colos kijelzőméret (ez a standard), erre már elfér egy akkora billentyűzet is, amin lehet kényelmesen gépelni külső billentyűzet nélkül.

Kifejezetten javallott SSD-vel venni HDD helyett, nagyban növeli a felhasználó élményt. Ebből szerintem egy 500 GB-os mindenképp kell, de inkább 1 giga. (Lehet benne vegyesen SSD és HDD is, de szerintem már egyre inkább felesleges ezzel foglalkozni.)

RAM-ból elég lenne 8 giga is, de ha hosszú távra tervezel, akkor 16-ot javasolnék, mert ezt is rendesen tudják már netezés közben is zabálni a gépek. (Nekem most egy Chrome van megnyitva, kb 20 tabfüllel és egy Spotify és így is a 16 gigányi memóriám 44%-át használja a gép.)

Processzorból egy ideje az AMD a jobb választás, valamilyen i3, de inkább i5 ekvivalens kell. (Annyira nem vagyok ezekkel most képben, ha jön valaki hozzáértő akkor ő javasolhat konkrét típust.)

Érdemes gyári előtelepített Windows nélkül venni a laptopokat, mert jóval olcsóbb utólag venni rá egyet "szürke" forrásból.

Én pl. innen vettem már 2-3 alkalommal kulcsot, sose volt vele semmi gond: [link]


Otthoni felhasználásra jó a Home és a Pro is, arra figyelj hogy 64 bites legyen (bár úgy látom, hogy mindegyik az). Windows telepítésben gondolom tudsz a barátok/rokonok közül segítséget kapni. Nem nagy ördöngősség. Én még egyelőre Windows 10-et javaslok, a 11 még nagyon új.


Én általában innen szoktam rendelni laptopot, ha nekem vagy a rokonságnak kell, elég jó árakkal dolgoznak (össze is állítottam a szűrőfeltételeket, amiket jónak gondolok):


[link]


Vannak ugye olyan szempontok is, amiket nem lehet számszerűsíteni: hogy mennyire van jól összerakva a laptop, milyen az anyaghasználat, milyen a billentyűzet stb. Ezeket csak úgy lehet ellenőrizni sajnos, ha elmész egy üzletbe és megnyomkodod. Hogy értsd mire gondolok: van olyan laptop, amit félve fogsz meg, mert ahogy kézbeveszed érzed hogy olyan vékony műanyagokból van összerakva, hogy ha erősebben ránézel, kettétörik. Megint másik meg olyan igazi jó stabil. Márkán belül is vannak eltérések. Én a Lenovot ismerem a legjobban, itt p.l az IdeaPad sorozat az olcsó, otthoni felhasználásra szánt laptopokat takarja, a ThinkPad pedig a drágább, üzleti laptopokat, ezek sokkal masszívabbak és emiatt drágábbak is, hiába van bennük akár ugyan olyan hardver. (Pár éve még volt olyan is hogy Legion, ami a játékra szánt gépeik neve volt, ezek valahol az IdeaPad és a ThinkPad között voltak minőségben.)

2021. okt. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1.Nagyon köszi ezt a tartalmas választ.:D

Dvd meghajtó azért jó lenne mert sokszor szoktam használni még cd-ket zenei cdket és ezt jobb néha laptopon használni meg dvdket is. de ha már tényleg így kifutóban vannak akkor nem igazán erőltetem.

2021. okt. 25. 23:36
 3/5 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Üdv.

Egyre kevesebb laptopba építenek optikai meghajtót. Egyrészt sok helyet foglal, másrészt eljárt felette az idő... Miért van rá feltétlenül szükséged? Az adatokat, filmeket, zenéket tárolhatod külső USB-s adathordozón, ami gyorsabb, és kisebb helyet foglal, mint akár egy CD/DVD lemez.

2021. okt. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3,Előbb írtam de nem létfontosságú csak megszoktam hogy egy laptopban van ilyen is :D
2021. okt. 25. 23:45
 5/5 HakapiszikMatyi ***** válasza:

Igen, azt pont kihagytam írás közben. :) Nagyon jól leírták előbb, én innen választanék:

[link]

Esetleg HP, de szerintem az túl van árazva képességeihez képest.

2021. okt. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!