Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Látja ami a gépemen van?...

Látja ami a gépemen van? Valamit le tudott rá tölteni? Hogyan derítsem ki, hogy rátöltött valamit?

Figyelt kérdés

Albérletben élek több emberrel és az egyik elég számítógép zseni. Én nekem macbook air-em van amit mivel nem tudok hova eltenni ezért elérhető helyen van mindig, akkor is mikor nem vagyok otthon.

Egyik nap mutatott a lakótársam valamit a gépén és megláttam, hogy van letöltve neki ilyen teamviewer meg ilyenek és eléggé megilyedtem mi van ha bele tud lépni valahogy macbookomba meg telefonomba úgy, hogy én nem is tudok róla.

Elég személyes dolgok vannak mind a kettőn. Azóta nem tudok megnyugodni..

Hogyan derítsem ki, hogy nem töltött-e már rá valamit a laptopra meg a telefonra amin keresztül bele lát mindenbe?

A telefon iphone egyébként, mind a kettőn van jelszó de lehet ez neki nem akadály.

Tudom költözzek el, stb. De sajnos jelenleg még nincs rá mód..



2021. okt. 26. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ohh God.

A TeamViewer csak úgy képes távolról elérni a számítógéped, ha a másik számítógépnek tudja a TW kódját. Namármost, ez minden bekapcsoláskor és használat után megváltozik.

Mellesleg, te is meg tudod nézni, milyen programok vannak a gépeden, így amit nem te telepítettél, nem használsz, azokat törölheted is.

Btw, szerinted minden infós azzal szórakozik, hogy mások után kémkedjen? Senkit nem érdekel valszeg a pucér képeod, vagy a messenger beszélgetéseid egy bizonyos kor után :D A megijedtem pedig pontos 'j' :D

2021. okt. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

"Senkit nem érdekel valszeg a pucér képeod"

De azért tele van ilyenekkel az internet.. :D

2021. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

De nem is a gonosz informatikus szobatárs miatt van tele, hanem azok miatt az idióták miatt, akik csinálnak magukról, hogy éppen aktuális Bélácskájának, aztán Pistikéjének elküldje, hogy legyen mire vernie :D

Aztán a srácok mennek megmutogatni egymásnak, hogy nézd már a nőm, milyen jó mellei vannak, így terjednek el. Nem azért, mert valaki paranoiás, mert kigooglizta, hogy mi az a TeamViewer :D

2021. okt. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó csak volt olyan is, hogy valamit nem tudtam megoldani a gépemen mikor nyaralni voltam és felajánlotta, hogy valahogy bele lép a gépembe és megcsinálja helyettem úgy, hogy ő otthon volt én meg épp nyaralni, a laptop meg velem volt. Na akkor most ezt hogy bírta volna megcsinálni? Valami ilyen programmal nem? És ha megoldotta és bele lát a gépembe?

Elnézért de nem értek hozzá és akárki hülyére tudna venni.. ezért érdeklődöm. Tőle csak nem kérdezhetem meg

2021. okt. 26. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
"Mellesleg, te is meg tudod nézni, milyen programok vannak a gépeden, így amit nem te telepítettél, nem használsz, azokat törölheted is."
2021. okt. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
2021. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis egészséges paranoia soha nem árt. De te már egy kicsit túlzásba viszed az aggódást. ;)

Egy rendszerbe nem lehet csak úgy belépni attól, hogy a támadó feltelepít egy szoftvert a gépére. (Oké, de... léteznek ilyen titkosszolgálati technikák, ettől hangos a sajtó már jó ideje.. de azokat nem amatőr egyetemi hallgatók kezelik, hanem a titkosszolgálatok, és nem egyetemisták privát fotói után kutatnak vele.) Szóval maradjunk annyiban, hogy egy hétköznapi ember nem tud csak úgy belépni akárhová. Attól pedig, hogy valaki képes TeamViewert telepíteni, még csak egy közönséges felhasználó marad.

Az ilyen távoli elérési szoftvereknél a címzettnek mindig valamilyen módon jóvá kell hagyni a kapcsolódást. Vagy valós időben, vagy egy előre beállított, és a belépni kívánó számára megadott jelszóval.

Apropó: a géped ugye le van jelszavazva?

Csak mert ha nem, akkor kicsit groteszk, hogy te egy szoftver miatt aggódsz, miközben mindenféle védelem nélkül otthagyod a géped. Nem, nem mondom azt, hogy ettől ő mindenképpen belenézett, de alapszabály, hogy a személyes dolgainkat legalább az oprendszer által biztosított módon védjük meg jelszóval.

Az pedig nagy igazság, amit írtak, hogy a személyes képek nem egy random informatikus tanuló által szoktak kiszivárogni, hanem mondjuk egy expasi által. Igaz, ez már nem a számítástechnika tárgyköre, de megszívlelendő alapelv, hogy magunkról olyan képet nem készítünk, ami nagy baj lenne, ha nyilvánosságra kerülne. Vagy ha mégis készítettünk, akkor azt offline (külső adathordozón), más által hozzá nem férhető módon tároljuk. Szintén alapelv, hogy ha netán mégis készítettünk ilyesmit, akkor azt semmiképp nem küldjük el másnak. Akkor sem, ha a szerelmünk. Van, amit nem kéne rögzíteni. Ha valaki a szerelmem, és látni akar pucéran, akkor jöjjön át, és láthat. Aki ezt nem képes elfogadni, az éretlen egy komoly kapcsolatra.

2021. nov. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ha a laptopodon nincs Teamviewer akkor nem tud egy könnyen belépni, ha rajta van és nem használod töröld ki.

Ha esetleg van a gépeden teamviewer akkor sem kell aggódni, mert;

1, Ha nem adod meg neki a jelszót (ahogy feljebb is írták, ez mindig változik) akkor nem tud belépni

2, Ha mégis rajta van a gépeden a TV, az csak akkor fut (alap esetben) ha elindítod (arról tudnál, ha az operációs rendszerrel indulna, legalábbis Windows esetében mindenképp látod, ha fut és ha rá van csatlakozva)


Röviden: Ha biztos akarsz lenni abban hogy nem nézegeti senki a gépedet, töröld róla a Teamviewert.

2021. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Albérletben élek több emberrel"

Julcsi is kérdezte reggelinél hogy 'Ki volt bennem az éjjel?' ;D


Amúgy meg tessék indításkori (akár bios) jelszót használni.

2021. dec. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!