Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor a pendrive-ot kivesszük...

Amikor a pendrive-ot kivesszük a csatlakozóból, akkor a gépen miért kell még pluszban eltávolítani? Miért lenne vírusos?

Figyelt kérdés
2021. okt. 26. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést.
2021. okt. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kicsit elrontottam

A vírus miatt kell a gepen még bütykölni, de miért lehet tőle vírusos a gép?

2021. okt. 26. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de még mindig nem értem. Milyen vírusról van szó?
2021. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pendrive biztonságos eltávolításának SEMMI KÖZE a vírusokhoz.


Azért kell a biztonságos eltávolítás, hogy tudatsd a rendszerrel, hogy le akarod róla húzni, ezért fejezzen be rajta minden adatátvitelt/adatforgalmat, amint lehet.


Ennek sikerét "az eszköz biztonságosan eltávolítható" üzenettel nyugtázza a Windows.


Amennyiben nem így teszel, adatvesztéshez, súlyosabb esetben a pendrive sérüléséhez, vagy akár tönkremeneteléhez vezethet (Elektronikai sérülés), bár utóbbi elég ritka (De azért NEM ajánlatos teljes formázás közben félúton lehúzni a gépről)

2021. okt. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem
2021. okt. 26. 22:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Maga a pendrive nem sérül és semmi baja nem lesz, ha kihúzod. Ha csak olvasol róla és úgy húzod ki, akkor se lesz semmi. Akkor van probléma ha épp írsz rá és úgy húzod ki. A cache miatt nem tudhatod, hogy mikor fejezi be ténylegesen az írást, hiába jelezte az operációs rendszernek, hogy végzett, lehet, hogy még csak a cachebe érkezett meg az adat. Ha ilyenkor kihúzod, akkor adatvesztés, amit épp írt rá elvész, rossz esetben fájlrendszer sérülés lesz és formázni kell, azaz minden ami rajta volt elvész. Ezt akadályozza meg a biztonságos leválasztás, mert az csak akkor jelez vissza, ha minden írás ténylegesen befejeződött és többet nem is enged indítani (olvasást sem, de ez mellékes), így ebben az állapotban biztonságos kihúzni. Ugyan ezért nem szabad menet közben elmennie az áramnak. A HDD-nek nem lesz baja, ha olvastál róla akkor se lesu gond, de ha épp írt akkor adatvesztés, fájlrendszer sérülés lehet a vége. Ilyenkor fordul elő, hogy áramszünet után nem indul a gép többé, ilyenkor kapott egy jó kis fájlrendszer sérülést a rendszerpartíció.
2021. okt. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!