Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom másik internetről...

Hogyan tudom másik internetről "távolról" Elérni a NAS szerverem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy synology ds418 eszközöm amit belső hálozatról gond nélkül elérek, feltudom csatolni a Windowsba mint meghajtót és fájlokat tárolni rajta. Szeretném azt ha másik hálozaton vagyok rajta akkor is lássam meghajtóként és eltudjam érni. Ezt hogy lehet kivitelezni?

2021. nov. 2. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell nyitnod a megfelelő portokat a routereden. Ha a szolgáltatói berendezésen több port van, az is egy router. Ha mögötte van egy saját (és a szolgáltatói nincs bridge módba kapcsoltatva), akkor dupla natod van, mindkettőn ki kell nyitni, de ez nem túl jó állapot és sok gond lesz még belőle. Vagy használj IPv6-ot, ha a routered, a nas és az eszköz amivel el akarod érni is tudja.
2021. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Portnyitás, DDNS. Ezeknek olvass utána egy kicsit.
2021. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

"másik internetről" már ilyen is van? A marslakók internete?


Segítsünk beállítani hogy bárki bárhonnan bármikor elérje korlátlan jogokkal a nasodat..?

2021. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha Windows alól felcsatolva akarod akkor vpn.az openvpn szerintem jó mert azzal megoldható hogy csak a smb trafic menjen a vpn-en a többi nem.
2021. nov. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előszőr a távoli gépen fel kell csatlakoznod vpn-nel a nas-odra, utána el fogod tudni érni a nas-t smb megosztással is, szóval a hálózati meghajtók is működni fognak a távoli gépen. Én is így csinálom.
2021. nov. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!