Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Felújított üzleti laptopot...

Felújított üzleti laptopot érdemesebb venni, vagy vadonatúj belépőkategóriás laptopot? Otthoni használatra. Netezés, játék. Maximum 150-ig.

Figyelt kérdés
2021. nov. 7. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
A felújított féláron tudja azt mint az új. Mondjuk üzleti kategóriást a nevéből adódóan is nem játékra tervezik, nem lesz benne dedikált gpu
2021. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
35%
Én egy megbízható cégtől vásároltam 2 éve egy asztali gépet, kb. ugyanennyiért, felujítottan. A cég felújítással foglalkozik, minőségi melót végeztek. Ha profi cégtől vásárolod, akkor a felujítottat.
2021. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Ez hardveres kiépítettség függő. Új Ryzenes laptopot kapsz 189-ért, ami a kor igényeinek több, mint megfelel. E mellett egy -számunkra- ismeretlen, több évig használt üzleti laptopért kiadni 150 000-ret nettó hülyeség.
2021. nov. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
McClane linkelj új laptopot 189-ért. Köszönöm.
2021. nov. 7. 12:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

2021. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha tudnád McClane, én mindenkinek zöld pacsit adtam. Neked is.
2021. nov. 7. 13:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, nem kell ezekkel foglalkozni. :D


Gyorsba rákerestem, az egyik oldalon ( amit kb elsőnek dobott a google ) felújított őzleti laptopok vannak, core i 4-7 gen közötti notik férnek bele a 150 000-res keretbe.


180 000 felett i7-5600U meg i5-6200U, WXGA felbontás.. hát ez finoman fogalmazva is vicc. :D

2021. nov. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt a felújított üzleti laptop dolog mániát én sem értem. Általában hardveresen nem is erősek, a korábbi felhasználásuk kérdéses, az állapotukról nem tudsz semmi konkrétat és pl. játékra a 99%-uk alkalmatlan, mert nem lesz dedikált videókártyájuk.


Egy belépő szintű, játékra alkalmas laptop 250-300 körül van, de inkább 300-350 között. És ez nem azt jelenti, hogy minden új játékot ultrán fog vinni, hanem hogy az utóbbi pár év játékaival tudsz közepes beállításokkal nagyjából normálisan játszani.

A John_McClane által linkelt laptoppal pl. a 2013-ban megjelent GTA V-el sem tudnál játszani erős szaggatás nélkül (már ha egyáltalán elindulna dedikált videókártya hiányában).

Erre a kérdésre az a jó válasz, hogy 150-ért nem lehet olyan laptopot venni, amivel lehet játszani. Ennyiből vegyél inkább egy konzolt. Ha csak a netezés-filmnézés kombóhoz keresel valamit, akkor is kevés a 150 ezres keret. A 180-200 ezret illene betámadni. Inkább gyűjts még rá pár hónapot, ha ezen múlik, mint hogy egy vackot vegyél.

2021. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Már miért ne lehetne vele (nyilván kompromisszumokkal) játszani?


https://www.youtube.com/watch?v=CPjOMfG7jLo


GTA 5:

https://www.youtube.com/watch?v=ODKYc1a0eys


A játékra való dedikált videókártyás laptopok valóban jóval drágábbak, de a 150 000 környéki keretből inkább egy ilyet vegyen, mint egy 6-7 éves "üzleti" laptopot.

2021. nov. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akik nem értik meg hülyeségnek tartják az üzleti laptop kategóriát azoknak írom:

Azért bennük is más érték alakulna ki, hogyha találkoznának a biztosítási tanácsadójukkal, befektetési tanácsadójukkal vagy közjegyzőjükkel az ügyeik megbeszélésére valahol és az nem egy vékony zennbookot vagy macbookot húzna elő a táskájából, hanem egy bazi vastag rgb gamer laptopot vagy egy 15 éves műanyag laptopot amit még az ő gyereke vetett le 10 évvel ezelőtt.

2021. dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!