Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van értelme végigcsinálni egy...

Van értelme végigcsinálni egy infó BSc-t mikor 60-70% a töltelék tantárgy és pont arra nincs idő amit tanulni kéne? Vagy inkább egy pár certifikátot (CCNA, MS, stb) szerezni és konyítani a szakmához?

Figyelt kérdés
üzemeltetés, IT biztonság, ilyesmi lenne a célterület...
2021. nov. 21. 14:35
A kérdező szavazást indított:
bsc
cert
12 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vagy az is lehet 70-80% a töltelék, és a szakmai rész nagyon sovány mert a tanárok sem konyítanak hozzá
2021. nov. 21. 14:36
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Már pár éve is olyan hallgatókat kértek fel gyakorlatot tartani, akik kitűnőre vizsgáztak. Naja, csak a vizsga nem érint maradéktalanul minden témakört. Jobb egy tanfolyam, aztán bár nehezen indul el a folyamat, de ha takálsz egy jó céget, ahol a tudást nézik és nem a papírt, akkor el tudsz indulni, utána meg már tapasztalatnak beírható.
2021. nov. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az informatika pont az a szakterület, ahol diploma nélkül is jól lehet keresni, amennyiben értesz hozzá
2021. nov. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jelenleg is van-e még, de régebben a Gábor Dénes Főiskolán volt biztonságszervező szak, én azt végeztem el 2002-ben, de nem a szakmában dolgozok.
2021. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

IT biztonság célterületen kevés hely foglalkoztat embert diploma nélkül, nem éppen az a terület, ahová bármi papírral bekerülhetsz. Hasonló terület bármely biztonságkritikus környezet, például közlekedés.

Ha minden érettségis emberre rá mernének bízni ilyen fontos dolgokat, azért lenne nagy kockázat. És igen, nem azt tanítja a diplomához az egyetem, azért kell a diploma, hogy megmutasd, hogy te képes vagy úgy tanulni folyamatosan nagy nyomás alatt, és letettél valamit az asztalra. Ezek a fél éves "képzések" nem győznek meg, hogy akkorát szívtál.

2021. nov. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Te miről beszélsz, hogy 70% töltelék?

Nekem eddig kb minden tantárgyam hasznos volt, kb nyelveken tanulunk, volt pár alapozó stb.

Egyedül a matek nem, de abból csak 1 van félévente (analízis, diszkrét matek stb).

2021. nov. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem akarok nagy IT-sec guru lenni csak lityi-lötyi rendszergazda :)
2021. nov. 21. 15:18
 8/11 A kérdező kommentje:
#6 gondolom máshová jársz.. a válaszod eléggé OFF-os, nem az élményeidről kérdeztelek
2021. nov. 21. 15:19
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csináltam végig, igazából az első félévben kibuktam matekon. Beszéltem pár végzőssel akik azt mondták, hogy megbánták az egészet, de most már végig csinálják. Otthon felhúztam magam 1 picit, átolvastam az összes jegyzetet, voltam gyakornok 7-8 hónapig 2020-ban, és most 480 nettóért dolgozom egy külföldi multinak, fejlesztői poziban. Attól függ mi érdekel. A devops részt nem tudom, de feltételezem ott is ugyan így megy.
2021. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 köszi, nekem a matek megy amúgy, nekem az olyan mint jog, kommunikáció, vállalatgazdaságtan és egyéb töltelék szarokkal van gondom, egyszerűen elveszi a sok rizsa az időmet :(


mondjuk a fizika és elektronika sem a kedvencem :D

2021. nov. 21. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!