Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A GNOME asztali környezetet...

A GNOME asztali környezetet hová szánják leginkább, hol állja meg a helyét a legjobban?

Figyelt kérdés
Arról a UNIX szerű rendszerekre való DE-ről beszélek. Eltér a megszokott asztali stílustól, inkább egy tablethez, vagy más hordozható, érintőképernyős eszközhöz illik, de ugyanakkor annak se teljes mértékben. Valahogy olyan, mintha az asztali gépek és a hordozható eszközök közötti átmenet lenne. A legújabb GNOME 4 egyébként egész jó, asztali gépen próbáltam. Hová, milyen területre, eszközökre szánják leginkább ezt az asztali környezetet? Nem igazán tudom eldönteni, hogy milyen eszközhöz illik leginkább.

2021. nov. 30. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Te mirol beszelsz? A Gnome 3 evek ota alap egy csomo disztron, RHEL-en jelenleg csak az tamogatott. Napi szinten hasznalom, kb. barmire jo.


Nem ertem ezeket a kerdeseket amugy: nem a DE-t kell nezegetned, hanem a rajta futo programokat...

2021. nov. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Egy elégé vitatott irány, Ubuntu Unity -vel kezdődött 10 éve, és elkezdte átvenni Gnome is. Ennek örömére született meg a LinuxMint ami a Gnome 2 irányzatát vitte tovább Mate néven. (Le is nyomta a eredeti Ubu -t)

Eredetileg a jobb helykihasználás kisebb kijelzőkön, de nem jött be nagyközönségnek.

Jelenleg a KDE és Cinnamon viszi a mezőnyt, utána még Xfce és Mate, végül összesen pár % -al a Gnome 3+ / Unity.

Többnyire érintő kijelzőn használják, bár ott is macera az ablakok méretezése, bezárása.

2021. nov. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gnome3-4-el az a bajom, hogy önmagában elég szar. Persze bővítmények telepítésével használhatóvá lehet tenni, de szerintem egy jó DE nem akkor lesz jó mikor az user feltesz fél tucat addont, hanem önmagában jónak kellene lennie.
2021. dec. 1. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

sracok meseljetek mar el hogy mi az az ultrafontos, elengedhetetlen es a gnome3-bol megis hianyzo feature? eddig nulla konkretum hangzott el.


10+ eve napi szinten hasznalom, nyilvan nem tokeletes de kb. olyan erzesem van mintha divatbol utalni kene mint a windows-t.

2021. dec. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

A Gnome 3-40 szerintem az egyik legátgondoltabb asztali környezet, és teljesen jól használható asztali gépen és érintőképernyős eszközökön is. Érződik rajta, hogy sok agyalás, sok munka, sok tesztelés van mögötte, és nem csak a levegőbe kapkodva implementálnak random funkciókat, hanem van egy egységes irányvonal, és ahhoz tartják magukat. Bár az azért tagadhatatlan, hogy sok dolgot koppintottak le a MacOS-től

Az sem igaz, hogy érintőképernyőre lenne kitalálva. Nézd meg a Windows start menüjét, a képernyő egyötödnyi területére van bezsúfolva, aztán ha kell valami, görgethetsz lefelé ész nélkül. Ehhez képest a Gnome alkalmazásindítója (meg a MacOS Launchere) egy megváltás.


A kiegészítőkről: valójában egy alap Cinnamon, KDE, Xfce vagy Mate sem áll másból, mint egy ablakkezelőből. A csomagkezelő persze lehúzza mellé még a panelt (ami már eleve egy külön bináris), lehúzza mellé a különféle kis biszbaszokat (appleteket, pluginokat), mert ezek nélkül még egy menüd sem lenne. Ezek a kis biszbaszokat semmiben sem különböznek a Gnome kiegészítőitől, egyébként a legismertebb, leggyakrabban használt kiegészítőket a Gnome csapat emberei készítik.

2021. dec. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

#4 pl. a Title-bar és Software menu-bar elbarmolása.

Ha nem is nyomja fel a fix felső panelre (ami alapvetően is mindig kényelmetlen volt hogy fent van), akkor is egy mixed megoldásba zsúfolták, ahol a menüt elérni vagy billentyűvel tudod kezelni, vagy előbb rá kell húzni a sarokra aztán ügyelni hogy nehogy eltérj róla...

Az ablakok méretének változtatása, minimalizálás, bezárás is kényelmetlené vált a title-bar és panel egybe olvasztásával.

A lebegő scrollbart nem tudom hogy még mindig erőltetik -e, de az is egy halál kezelni.

2021. dec. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!