Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg tudom e osztani a PC-m...

Meg tudom e osztani a PC-m képét TV-n?

Figyelt kérdés

A PC egy szobában, a TV a nappaliban helyezkedik el. A kettő között több mint 30m távolság van. A két eszköz LAN hálózatra csatlakozik.

Van e megoldás/program arra,hogy ha én elindítok egy akár Steam-es játékot PC-n akkor azt én a nappaliban lévő TV-n is tudom játszani úgy,hogy a TV-re USB-s egeret+bill-t csatlakoztatok?



#képernyőmegosztás #PC-t TV-re #Számítógép képernyő #számítógép képernyő megosztása TV-re
2021. dec. 14. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre nincs. Arra van, hogy csak a gép képét át tudd vetíteni(win is tudja). Úgy megoldható lenne, hogy USB hosszabítóval direkt a gépre csatlakoztatotd, de ilyen távolságon(a kép is meg a parancsok is) nagyon sokat késne. HDMI-vel valamivel jobb lenne, de így is élvezhetetlen lenne a nagy távolság miatt.
2021. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azt hittem,hogy 2021-ben már talán léteznek olyan progik amiket ha felteszel akkor simán működik. LAN-on belül pl.

2021. dec. 14. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a program a problémás, hanem a sebesség. Egy LAN hálózatnak nincs akkora sebessége, hogy egy full HD képet pixelenként másodpercenként 60szor átküldje. Ehhez tömörítés, csomagolás és egyéb módszerek kellenének, de azokat a tv nem fogja ismerni, akármit is írunk meg számítógépen.
2021. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Huhh, hát...

Amennyibe egy ilyen rendszer kerül, annyiért egy komplett PC-t vehetsz.

Linus csinál most ilyet a saját házába. Van egy központi gép, és arról fut a lakás összes eszköze.

Gyakorlatilag valami optikai meghosszabbítást kap a gép, és a tv/monitoroknál van egy végponti egység. abból tud képet adni, abba tudsz usb-n dugni bármit, stb...


Szóval megoldható már, de gazdaságilag lehetetlen.


A képet amúgy még át tudod szenvedni 30 m-re hdmi-n akár, de már ott is gondok lehetnek, és az input lag is a végtelenbe fog konvergálni

2021. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!