Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Virtuális gépre lehet a...

Virtuális gépre lehet a gazdagéptől elkülönülő egeret és billentyűzetet kötni?

Figyelt kérdés
Valahogyan meg lehet azt oldani, hogy úgy kötök külön perifériákat a gépre, hogy azt csak a virtuális gép lássa, a gazdagép ne, és a virtuális gép pedig ne érzékelje a host perifériáit (letiltjuk az egér és billentyűzet integrációját a virtuális gépen), így gyakorlatilag két különálló gépet létrehozva egy fizikai eszközön?
2021. dec. 25. 16:13
 1/4 Argloss ***** válasza:
Igen.
2021. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt megkérdezhetem, hogy ezt hogy tudnám megvalósítani?
2021. dec. 25. 19:27
 3/4 Argloss ***** válasza:
100%

Természetesen megkérdezheted, arra való ez az oldal. :)


Ha olyan választ szeretnél kapni, amit fel tudsz használni, akkor érdemes lenne leírnod, hogy milyen módon oldod meg a virtualizációt.

Jó eséllyel van olyan beállítás valahol, ahol kikapcsolhatod, hogy a gazdagép billentyűzete és egere használva legyen a virtuális gépen, meg jó eséllyel át tudod adni mondjuk az egyik USB vezérlőt a virtuális gépnek. Ingyenes VirtualBox-ban pl. megoldható amit szeretnél.

2021. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az Oracle VM VirtalBox-ot használom. Olyat próbáltam, hogy az egeret és a billentyűzetet a beállításokban az USB menüben hozzáadtam az egeret és a billentyűzetet a virtuális géphez. A gazdagép már nem érzékelte, viszont a virtuális gépen sem működött.

Tudnátok segíteni abban, hogy mondjuk a Virtualboxban ezt lépésenként hogy kell megvalósítani?

A válaszokat előre is köszönöm!

2021. dec. 25. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!