Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem jó a Windows XP...

Miért nem jó a Windows XP manapság? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szerintem, az XP mellet a 7-es volt a leghasználhatóbb Windows OP rendszer.

Csak azt nem értem hogy miért nem használjuk az XP-t vagy a 7-est (most ne nézzük azt hogy nem támogatja már Microsoft), lehetne azt is mondani, "öreg" OP rendszerek ezek, de hogy hozzak egy egyszerű példát: emberek szoktak menni Old Timer autókkal, persze az autó régi, de megy a saját "lábán". Igen lehetne azt mondani ez nem ugyanolyan (egy szóval tudom), de szerintem van benne némi igazság (ezt nem egózásból mondom), lehetne mondani a régi Windows-ok ilyen kőkorszaki de Windows 10 sem nézett ki szebben ha visszatekintünk a megjelenési évére 2015-re, és szerintem ugyanúgy lehetne pimpelni kinézetileg is mint a Linuxot.

Persze ezt így könnyű mondani hogy már lassan 5 éve leszek Linux használó. Csak mikor bejelentették véglegesen hogy 7-esnek leállítják a biztonsági frissítését akkor igazán kiábrándultam az egész Windows mizériából, szerencsére szakmámban (rendszergazda), tökéletesen kielégíti az igényeimet a Linux ahogy említettem.

Persze Microsoft-nak ez pénz ha üzemeltetné meg a hardverek fejlődésével a rendszereket frissíteni kell, de ez működött a Linuxok esetében itt akkor miért nem működne, legalább lenne választási paletta is nem csak 10 meg 11? Ha meg anyagiakról esik szó, biztos van a Microsoft-nak annyi anyagi tőkéje hogy fejlessze vagy ha véletlenül nincsen biztos lenne az aki támogatná "projektet" anyagilag.

De ahogy beszélek több és több idősebb korosztályú szakmabelimmel, ők azt mondják hogy Windows XP de még a 7-es volt az egyetlen jó rendszer amin dolgoztak, most ami van sz*r és nem jó. Ők is többségük vagy megszokták a 10-est vagy van ez 11-esen való sz*rakodást vagy átálltak Linux-ra ők is.

Persze lehet mondani itt is hogy jó ők más generáció, de a vicc az én korosztályom (22-28) is ezt mondja, mondjuk nem teljesen mert van aki megszerette, valaki nem.

Én személy szerint örülnék hogy ha lenne még ezek a rendszerek, mert még ezen a rendszereken kezdtem el tanulni.


Szóval térjünk vissza az eredeti kérdéshez, miért nem használjuk az XP-t mert ahogy említettem simán lehetne fejleszteni mint a Linuxot?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és ha lehet trollok ne itt éljétek ki a vágyaitokat, ezért is köszi!



2021. dec. 31. 11:35
 1/10 anonim válasza:
100%
Az Old timer gépeken használható nyugodtan. A win 10 11 a mostani gépekre való. A win 11 nem is felelne meg egy húsz éves gépre.
2021. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

- biztonsági frissítések hiánya, hiába használható, ha a microsoft nem ad, akkor nincs

- egyre több és több szoftver új verziója dobja/dobta már a windows xp támogatást, vagyis már azt se tudod futtatni rajta, amit szeretnél

a régi internet explorerben meg örülj, ha betöltődik egyáltalán valami weboldal


szóval a legnagyobb gond, hogy maga a microsoft dobta az egészet

2021. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

A WinXp-vel a biztonsági problémákon kívül 2 gond van:

- nem ismeri az újabb hardvereket, pl. 8GB memóriát,

- valami észlény tönkretett benne pár régi dolgot, pl. az NTVDM-et.

Igazából tényleg csak az a gond, hogy nem, vagy hanyagul fejlesztik.

Egyébként tökéletesen használható lenne ma is.

2021. dec. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, hogy jön ide a Linux. Linuxból sem használjuk már a nem támogatott verziókat, mint ahogy Windowsból sem. A Linuxból is van olyan régi kiadás, amit már nem is tudnál használni, sőt...

A Linux és a Windows fejlődési ciklusa ilyen módon történő összehasonlítása nem igazán ad semmilyen eredményt, mert mindkettő hasonló módon fejlődik.


Szerintem a Windows 10 semmivel sem használhatatlanabb, mint a Windows 7. Hogy melyik néz ki szebben, az ízlés kérdése. A Windows 10 gépigénye nagyobb, mint a Windows 7-é, de nem olyan horribilis az sem.

2021. dec. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre a válasz: én is azt szoktam mondani egyébként, hogy a legtöbb felhasználó teljesen jól ellenne egy XP-vel is. Csak a Microsoft úgy döntött, hogy új verziót ad ki, új néven, így lett a Vista, és ugyanígy lett a 7, a Windows 10... és ez már maga után vonja azt is, hogy a régi verzió támogatása megszűnik.
2021. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Mert már minden 5 programból 1 el sem indul rajta. Itt nemcsak a nagy bonyolult programokról van szó hanem a sima 1db exe progikról is.

[link]

Az internetről és a biztonsági dolgok (pl TLS 1.3) hiányáról már nem is szólva..

2021. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Hogy miért?

- Elavult alapokra épül. Egy közel 20 éves rendszerről beszélünk, miközben 20 év az informatikában gyakorlatilag egy emberöltőnyi idő. - Az előző okból kifolyólag rengeteg technológiát nem támogat, amik manapság minimum fontosak, de néhány már alapvetőnek is mondható. Ilyen például a beépített biometrikus biztonsági funkció, az egységes értesítési rendszer, a natív tablet üzemmód, a DirectX 12, WDDM újabb változatai, stb. Ezeket nem lehet csak úgy belehajigálni, igencsak lehetetlen közeli munka lenne csak azért, hogy összefoltozz még pár évet egy elavult rendszer számára.

- Egyáltalán nem a mai gépekre lett tervezve. XP-ből gyakorlatilag csak a 32 bites verzió létezett, mivel a 64 bites egy zsákutca volt. Viszont ma már minimum a 4 GB RAM, amit PAE nélkül nem tud kezelni az XP teljes egészében. És akkor hol vagyunk még a 8 és 16 GB-os méretektől... De épp így említhető az UEFI-vel való inkompatibilitás is, vagy az, hogy minden alkalommal megfekszik a telepítő, ha AHCI-s gépre tennéd fel, és abban bízol, hogy nem kell külön driverrel szenvedni. És akkor még ott van a TRIM támogatás teljes hiánya, a többmagos processzorok megfelelő kihasználása...


Szép volt, jó volt, én is szerettem az XP, Vista, 7 érát, de vége van. Ezeket a rendszereket már nem frissítik, így napról-napra egyre több biztonsági rés keletkezik bennük.

2021. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Használható az XP, korabeli gépeken, korabeli dolgokra. Nekem is nagyon jól futtat egy 2006-os konfigon korabeli játékokat.
2021. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Thunderfairy ***** válasza:
Mert haladunk technikailag felfelé és egy egyre jobb rendszerek létrejöttét kivánja meg. Nekem is tetszet az XP meg a 7. A technika fejlődik és ezt a technikát az új rendszerekkel lehet használni. Pont úgy mint a mostani gépemnél. Amikor vettem akkor Win7-et kértem rá: a szerelő simán mondta hogy bizony erre már Win 10 kell. Miután megszoktam már ezt tartom a valaha volt legjobb Windows-nak. Pár év mulva már a Win 11 is réginek fog számítani. A fejlődés halad előre. De ez így is van jól.
2022. jan. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezzel is azt akarják kikényszeríteni, hogy az emberek költsenek és cseréljék le a régi 10-15 éves gépeiket, akkor is ha arra jó lenne amire a felhasználónak igénye van.


Akinek a gépén jól megy az xp, de a 10-t már döcögősen vinné, kénytelen befektetni, mert egyre fejlődnek a weboldalak, már a böngészők sem hajlandóak friss verziót telepíteni rgi op rendszerre, ezáltal egy új weboldal már el sem fut megfelelően a régi böngészőben. Igen ki van kényszerítve a váltás.


Én is szerettem az xp-t, altatásból, 0 perc alatt előjön és használhatom ott ahol abbahagytam a munkát, nos ezzel szemben laptopomon a win 10 elég csipásan ébred altatásból...


Új gépet azért nem veszek, de ugydöntöttem kipróbálom windows helyett a linux mintet.


A veterán autókkal is csak az a "baj", hogy körülményes alkatrészt szerezni hozzá.

2022. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!