Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik a helyes hőmérséklet?...

Melyik a helyes hőmérséklet? Amit a számítógépem mutat a tálcán, vagy amit a koponyeg.hu ír?

Figyelt kérdés
Mert a számítógépem szerint -6 fok van, a köpönyeg meg -1-et ír.

2022. jan. 12. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit a kinti hőmérőd mutat. Minden más érték a "mintavételezés" helyétől függ. Egy helységen belül is mérhetnek több hőfokot (szélvédett, szeles, árnyékos, stb.), sőt az utca egyik oldala is lehet melegebb, mint a másik (árnyék, napsütés).
2022. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nincs kinti hőmérőm, az a baj.
2022. jan. 12. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg egyik sem. Nem tudom milyen adatbázist használhatnak. Általában ugyanabból táplálkoznak ezek az időjárás appok, csak mindenki mást használ a mérőállomások közötti hőmérséklet kiszámolására.

Na most azt kell tudni, hogy sok településen nincs is mérőállomás!! Ez is az oka annak, hogy nagyon mást tudnak mutatni a különböző appok. Megint más, hogy a telefonod a gps miatt pontosan tudja, hogy te hol vagy. Számítógépen jobb esetben a települést eltalálja ip adatokból. Rosszabb esetben még azt se

engem digi pl sokszor dunaújvárosba rak... kaposvári vagyok. Teljesen fals adatokat kapok így gyakran (persze fixáltam volna a települést, de inkább kikalcsoltam az egészet, nem kell 😃). És akkor kaposvár egy dimber-dombos hely... nálunk a domb tetején pl mindig 4-5 fokkal melegebbb van hajnalban, mint a völgyben, mert lefolyik a hideg.

MIKROKLÍMA!!


tehát az, hogyha kilépsz az ajtón, és ott hány fok van, azt csak egy saját hőmérő tudja megmondani. A mikroklíma óriási befolyásoló, és ezt nem fogják monitorozni az ilyen globális időjárás appok.


Ha a településeden van egy időjárásállomás, aminek az adatai bekerülnek ezekhez, akkor már közelebb vagy a valósághoz, és az ottani, vagy ahhoz kötelítö adatokat fogsz kapni.


Viszont ha két állomás között vagy, akkor az app mindenképp csak egy származtatott adat szerint próbálja megtippelni, hogy hány fok lehet nálatok, és mindenki máshogy számol...


És akkor még csak az sem biztos, hogy az app jó helyre rak be, így lehet nem is a te helyzetedhez igazítja a számításait.


Nagy fenntartáaokkal kell kezelni ezeket az online időjárás cuccokat.

2022. jan. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!